Příští zastávka – HMČR Plzeň

Na první historickou regionální kvalifikaci v kategorii mixed (region Jihozápad) se náš rychle se rozrůstající tým vydal o víkendu 15.-16.12. 2018 do Písku. Díky velkému počtu hráčů jsme byli schopni postavit krásné (jak jinak :D) 3 týmy a pod taktovkou a taktickým vedením kapitána Michala Marka jsme se s vervou pustili do prvních klání.

Áčko

První zápas A týmu proti domácím PeaceEgg B skončil 15:1. Tím si „áčko“ po moc pěkném spiritovém zápasu proti písecké omladině připsalo první výhru. I druhý zápas proti našincům 3SB C skončil výhrou pro A tým a to se stejným finálním skóre. Posledním soupeřem 3SB A byl dle nasazení Atruc A. Atruc se svou silnou výškovou převahou nasadil na začátku zápasu vyvedenou zónu, se kterou si ale našich 9 hráčů trpělivě poradilo a tento intenzivní zápas připsal „áčku“ na účet třetí výhru (12:5) prvního hracího dne a tedy i 1. místo ve skupině.

Prvním ranním nedělním soupeřem 3SB A bylo 3SB B. Je nutné podotknout, že v tomto zápase šlo týmu 3SB B o všechno. Jedině výhrou si mohli otevřít cestu k bojům o postupové místo do finále v Plzni. Oba týmy předvedli krásný běhavý, taktický, trochu emočně vypjatý zápas s konečným výsledkem 10:7 ve prospěch A týmu. Ve finále se 3SB A potkalo s organizátory turnaje PeaceEgg A, neporušilo šňůru výher a stalo se tak vítězem kvalifikace.,

Sestava – Pavel Pelikán (C), Tadeáš Vávra, Vojtěch Sládek, Matěj Vilímek, Anička Dvořáková, Ráchel Tošnerová, Tereza Burešová, Eliška Zikešová, Sofie Schwarzová

17.12.2018 napsala Květák

Béčko

Do prvního sobotního zápasu skočilo 3SB B s jasným cílem, a to bylo potvrdit roli favorita proti plzeňskému Béčku. Díky soupeřově nezkušenosti a našemu skvělému vedení týmu, jsme potrestali každou chybku a vyhráli jsme zápas 15:2. V zápase proti příbramským Kachničkám jsme navázali s předešlého zápasu a využili jsme každého nepřesného hodu nebo malinkého zastavení před diskem a dokázali si vytvořit náskok, který bylo téměř nemožné dohnat. V tomto zápase se také ukázalo, že jsme opravdu dobře sehraný tým a krásnými kombinacemi jsme dokázali vyhrát stejně jako v předešlém zápase 15:2. Poslední sobotní zápas pro nás byl nejdůležitější. Kdybychom tento zápas vyhráli, měli bychom jasný postup do 1.ligy. Byl to neskutečně intenzivní a namáhavý zápas. Každý bod se hrál intenzivněji a rychleji. Chyb v tomto zápase bylo skutečně málo a skóre bylo vyrovnané asi do stavu 5:5. Právě v tuto chvíli jsme soupeřovi dokázali dát break a tím si nahnat náskok. Další čtyři body to tak bylo, ale písecký tým bohužel dokázal srovnat. Skóre bylo 10:10 a ve chvíli, kdy se naše lajna chystala na 11. bod, zazněla píšťalka, která oznamovala konec zápasu. V tu chvíli to bylo jasné, kdo dá bod vyhrál. Začínali jsme útokem, ale po chvilce hry dokázala písecká obranná lajna ubránit a donést bod, což pro Peacegg A neznamenalo nic jiného než postup do první ligy.

Naší poslední nadějí, jak postoupit do první ligy, bylo porazit naše 3SB A, které mělo už postup do ligy jisté, protože skončilo první ve své skupině. Naše 3SB A nám mohlo postup zajistit tím, že by prohrálo a my bychom měli v 1. lize dva týmy. To by ale nebylo fair play a tím Ultimate Frisbee. Áčko do zápasu nastoupilo s plným nasazením, jako by to byl jakýkoliv jiný zápas, stejně jako my. Bohužel však nakonec potvrdilo roli favorita a vyhrálo nad námi 7:10. Poslední zápas, ve kterém prakticky o nic nešlo, jsme hráli s Áčkem plzeňského týmu Atrofované Ruce. Přestože o nic nešlo, nastoupili jsme do zápasu s vervou a dokázali jsme ukončit zápas skórem 14:5 pro nás.

Sestava – Jiří Svatoš (C), Matěj Knopp, Jan Ondráček, František Frantál, František Vilímek, Tomáš Kouba, Sporťák, Anna Zvěřinová, Adéla Dobiášová, Klára Mydlilová, Henrietta Ottová, Marie Volková, Helena Jindrová

17.12.2018 napsal Legenda

Céčko

3SB C vyráželo do Písku s jasně daným cílem – dostat se do 2. ligy. Jako první nás čekala schůze s naším coachem/hlavním mixovým kapitánem Míšou, na které jsme se měli dozvědět, kdo bude zastávat post kapitána C týmu. Verdikt nás nakonec trochu překvapil, protože post kapitána si měl postupně během turnaje vyzkoušet každý z nás, tak abychom všichni viděli, jak to vlastně chodí a co to obnáší.

Teď už ale k zápasům. Naším prvním soupeřem se stal Atruc A. Ačkoli jsme do zápasu nastoupili razantně útokem a díky hned následujícímu breaku vedli 2:0, zkušenější Atruc A se nenechal zaskočit a pro vítězství si došel jistě 13:5. Zanedlouho poté jsme se utkali s naším 3SB A. Ze strany A se jednalo o pohlídaný zápas naprosto bez zaváhání s konečným skóre 15:1. Jako poslední sobotní soupeř nás čekal PeaceEgg B. Do tohoto souboje jsme šli s velkou touhou po vítězství. Nakonec jsme sice slavili naši první výhru, ale skóre bylo těsné 8:6 a nutno dodat, že zápas jsme neodehráli úplně podle našich představ a schopností.

Druhý den jsme se jako první utkali s Atruc B, tady jsme byli úspěšnější než v zápase s A a urvali jsme výhru 9:8 a s ní i postup do druhé ligy. I přes tuto jistotu jsme ale nechtěli vypustit zápas proti Nezbedným Kachničkám. Tato intenzivní hra nakonec vyústila ve výhru Kachniček, avšak s nevelkým bodovým rozdílem 10:8.

Každý z nás si z tohoto turnaje krom dobrého pocitu z postupu do druhé ligy odnesl jistě i spoustu zkušeností a nových znalostí, které se nám v budoucnu budou hodit, takže za 3SB C – cíl více než splněn.

Zleva: Lenka Krausová, Vít Šebestík, Filip Lexa, Petr Ehrlich, Michal Čutka, Štěpán Doško, Denisa Havlová, Štěpán Kupka, Kateřina Vyhnalová, Jitka Řehořová, Kryštof De la Cruz

 

17.12.2018 napsala Jíťa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *