A co Míša na letošní mixovou sezonu?

Pro minulou sezónu jsme jako 3SB Mixed měli plán velice jasný – obhájit zlato jak z halové sezóny, tak z té venkovní, ale také zapojit co nejvíce mladších a méně hrajících do dospělého frisbee a postarat se, aby každý z nich měl důležitou roli v týmu a posouval se tak co nejrychleji kupředu.

Na jako již tradičně první turnaj v téměř každé nové sezóně jsme vyslali hned tři týmy do Bohumína a tím pádem byli nejpočetnější skupina na juniorské halovém mistrovství ČR. Po prvotním dobrodružství na cestě vlakem, jsme se všichni shledali pozdě v noci z pátka na sobotu ve spací škole a byli natěšení na zítřejší den. Celý turnaj doprovázely malé radosti nás trenérů, když jsme se starali zejména o nováčkovské týmy B a C, ale bohužel také velké zklamání hráčů A týmu, kterým se bohužel povedlo uhrát „pouze“ 6. místo. Ovšem není denně másla sud a tento ne příliš příznivý výsledek nás nakopnul a donutil zamakat během offseason, díky které jsme pak těžili po celý zbytek roku.

Na nejvyšší příčky halového mixu jsme se chystali zaútočit hned s třemi týmy! Týmy A a B byly složené ze zkušených hráčů a C bylo kompletně složeno z juniorů. Hned na kvalifikaci v Písku jsme zaznamenali velký úspěch, protože A a B se probojovali do první ligy. Céčko sice skončilo „až“ v lize třetí, ale nabrali spoustu cenných zkušeností a jejich boj rozhodně neskončil.

Po několika soustředěních a dalších trénincích přišlo již dlouho očekávané HMČR v Plzni společně s turnajem 3. ligy. Všechny týmy během turnaje prošli velkou prověrkou toho, na čem jsme celou zimu pracovali. Áčko uhájilo zlato, Béčko zahrálo sérii velmi dobrých zápasů na první lize a Céčko odvezlo 5. místo po několika velmi vypjatých zápasech, které končili v Universe Pointu. Zbytku České republiky jsme tak ukázali, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý a taky tam umí hrát zatraceně dobrý Ultimate.

foto: Josef Arnošt

No a pak to přišlo. Korona a s tím čas lockdownu. Jakkoliv jsme chtěli trénovat společně všichni, nešlo to. Já se hodně bál, že vše, na čem jsme trénovali a pracovali přes zimu bude pryč a my budeme muset začít nanovo. Ale přesný opak byl pravdou. Pozorně jsme sledovali nařízení a drželi se jich, zároveň jsme ovšem vytvořili tréninkový plán pro jednotlivce až dvojice a dál pracovali. Za sebe osobně bych řekl, že koronavirus nám dal další prostor na zlepšení sebe sama, a k tomu nám dal spoustu příležitostí se stmelit v rámci týmu. Dál jsme makali a trénovali a těšili se na Open a Women, který nás čekal jako další v pořadí.

Krátkou pauzu od všech zákazů nám v červenci dalo Beachové MČR v Mixu, kterého jsme se samozřejmě také zúčastnili. Vyslali jsme hned dva týmy a tyto prosluněné dny v Plzni si velmi užili. Vzniklo z toho 4. a 12. místo, spoustu písku všude, spálené končetiny, ale hlavně skvělé zážitky.

Po konci Women a Open sezóny (Tedy MČR Open a Women) jsme měli jen velmi málo času se připravit na Mixovou kvalifikaci. Ovšem ten čas, který nám byl poskytnut jsme využili naplno. Díky skvělé organizaci Heny, Šamana, Jíti a dalších proběhla kvalifikace v domácím prostředí Českých Budějovic velmi úspěšně. Na turnaji jsme měli dva týmy, protože Áčko bylo již automaticky kvalifikováno díky zlatu z minulého roku. Oba týmy zvládly bravurně sérii těžkých zápasů. Velmi vypjatý zápas o 3. místo, ve kterém se bojovalo o poslední postupové místo do 1. ligy, proběhl mezi 3SB C a Chlupatou žábou. 3SB C složené z juniorů dokázalo udržet nervy a urvat tenhle spot. Béčko skončilo na skvělém 7. místě a oba týmy byly v TOP3 v rámci Spirit of the game.

Chtěl bych moc poděkovat všem z 3SB za skvělou mixovou sezónu, která se bohužel musela obejít bez jejího vrcholu. Příští rok se zase posuneme o něco dále a doufám, že budeme pracovat stejně tvrdě a neustále, jako to bylo v roku minulém.

 

Kapitán Michal Marek

foto: Josef Arnošt

 

 

A ještě pár střípků z HMČR v Plzni od našeho dvorního fotografa Josefa Arnošta:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *