Galavečer 2019

V neděli 27.10. proběhl již druhý ročník Frisbee Galavečeru. Stejně jako loni se tato akce konala ve Wilsonově sále na hlavním nádraží v Praze. Ani hráči a hráčky 3SB si Galavečer nemohli nechat ujít, navíc několik z nich bylo nominováno na některé z cen.

Celým večerem nás provázela dvojice Tadeáš Grym a Matěj Štětka, kteří byli i hlavními organizátory celé této akce. Ty doplňovala dvojice Adéla Dobiášová a Michal Marek svými hudebními vystoupeními na housle a klavír a pár neplánovaných, zábavných vstupů měl i Vojta Prušák.

Kluci 3SB přebírající cenu za nejlepší open tým roku 2019

Galavečer začal v 19 hodin a jako první nám moderátorská dvojice shrnula celou sezónu po jednotlivých turnajích. Loňskou sezónu otevřelo Juniorské halové mistrovství České republiky, které se konalo v Bohumíně, vítězem se zde stal Východní Blok, 3SB skončili hned za nimi na druhém místě. Minulý rok se pak úplně poprvé hrály regionální kvalifikace na HMČR mixed, 3SB týmy odehrály tu svou v Písku. Na kvalifikace pak navázalo samotné halové mistrovství, organizované plzeňskými Atruc v západočeské Plzni, ze kterého si zlaté medaile odvezli 3SB. Následovala druhá část halové sezóny, a to turnaje v kategoriích women a open. Na začátku února proběhly obě dvě kvalifikace a 23.2. pak finálové turnaje první i druhé ligy. Z první ligy opět vyšly jako vítězové týmy českobudějovických 3SB, druhou ligu, hranou pouze v kategorii open, pak vyhrál Dream Team B.

Venkovní sezóna začala mixovou kvalifikací, která se odehrála v Písku v polovině dubna a z níž 5 týmů postoupilo do první ligy, a přidalo se tak k prvním pěti týmům z loňského roku. Zbylých 12 týmů pak hrálo ligu druhou. V termínu 6.-11. května se konala první z mnoha reprezentačních akcí této sezóny – EBUC. Tohoto turnaje se zúčastnila mixová plážová reprezentace a také reprezentace českých masters, kteří si z turnaje odvezli čtvrté místo. Dalším turnajem bylo první kolo kvalifikace na Evropskou ligu, které hrálo 6 českých týmů v kategorii open a 3 české ženské týmy. První víkend v červnu organizovali PD 1. i 2. ligu mixu. Vítězství i cenu spirit of the game si odvezli 3SB. Hned o týden později se odehrálo Juniorské mistrovství České republiky v kategoriích women a open, kde obě kategorie ovládli brněnští Left Overs.

V kategorii o nejlepší ženský tým roku zvítězili 3SB

Prázdniny pak byly plné reprezentačních akcí. První z nich bylo v Maďarsku EUC – Mistrovství Evropy, kam jela česká výprava ve všech třech kategoriích. Mix skončil na 16. místě, women na místě 9. a open vybojoval místo 7. O několik dní později odjeli hráči do Heidelbergu, kde se konalo Mistrovství světa do 24 let. Češi zde byli v kategorii mix a skončili devátí. Další česká mistrovství se konala na písku, v kategorii open zvítězili LO a v mixu Chupacabras ze Žďáru nad Sázavou. Vrcholem juniorské sezóny pak byl EYUC, kam Česká asociace ultimate vypravila jako jediná v Evropě týmy do všech 5 kategorií. Český juniorský mix skočil pátý, stejně tak i U20 women, U20 open byli 7. a U17 kluci se umístili na desátém místě. Historicky nejlepší reprezentační výsledek uhrály U17 women, které se probojovaly až do finále, kde se jim podařilo porazit Maďarky, a mohly tak zvednout nad hlavu pohár pro evropské vítěze.

Na konci prázdnin se konaly poslední kvalifikace na evropskou ligu, ze kterých na finále do italského Caorle postoupily čtyři české týmy – LO v mixu, YellowFUJever a 3SB ve women a FUJ v kategorii open. V Dobrušce se odehrála 7.-8.9. kvalifikace na MČR open a women, odkud postoupilo 5 týmů v každé kategorii, které se přidaly ke třem nejlepším z loňského MČR. Další víkend proběhlo Plážové mistrovství České republiky v kategorii women, které ovládly hráčky Východního Bloku. Zbytek září se odehrály další dva důležité turnaje. Prvním z nich bylo Mistrovství České republiky v kategorii open a women, které organizovali v Českých Budějovicích 3SB, ti si na domácí půdě odnesli také vítězství v obou kategoriích. Druhým turnajem pak bylo EUCF, tedy finálový turnaj evropské ligy v italském Caorle. Brněnští Left Overs zde skončili v mixu na 12. místě, hráčky YellowFUJever byly na 11. místě, hráčky 3SB obhájily 9. místo z předchozích dvou ročníků a hráči FUJ uhráli nejlepší český výsledek v kategorii open v historii, když skončili šestí. Dlouhou sezónu ukončilo Evropské mistrovství v masters kategoriích, kam se vydali Češi v kategorii open, skončili zde na 8. místě a odvezli si i cenu Spirit of the game.

Tereza Burešová se stala nejlepší hráčkou pro rok 2019

Po shrnutí celé sezóny se mohlo přejít na předávání jednotlivých cen a naše 3SB získalo nejednu cenu.

Skokanem roku se pro tuto sezónu stala Denisa Havlová, mezi finální trojicí nominovaných byl i Filip Lexa. Další trofejí, kterou převzali hráči 3SB, a tentokrát hlavně Henrietta Ottová, byla cena za nejlépe zorganizovaný turnaj, a to za MČR open a women v Českých Budějovicích. Na pódium se později znovu vydala Denisa Havlová a s ní i Kateřina Vyhnalová a zbytek české women reprezentace do 17 let, která získala ocenění za nejlepší moment na hřišti, jímž bylo vítězství ve finále na EYUC 2019. Českobudějovické 3SB pak bylo vyhlášeno jako nejlepší tým v kategorii women i open. Nejlepší hráčkou sezóny se stala Tereza Burešová hájící taktéž barvy týmu z Českých Budějovic. 

Další ceny  přebrala trenérská dvojice, která vedla vítězný tým holek U17, Kateřina Kilianová a Jaromír Jáchym, za nejlepší trenéry roku 2019, Jaromír Jáchym byl zvolen i nejprospěšnějším hráčem za celoroční přínos českému ultimate. Nejlepším juniorem se stal kapitán juniorské openové reprezentace do 20 let Matyáš Brandstetter, nejlepší juniorkou pak byla zvolena, stejně jako tomu bylo i loni, Kristýna Tlustá, jež jako kapitánka vedla U17 women. Cenu Vojtěcha Prušáka, tedy jakousi anticenu, získal Patrik Herynek z TM za tento moment, mezi kandidáty na tuto cenu byla se svým momentem i Ráchel Tošnerová. Nejlepším mixovým týmem byli zvoleni Brněnští Left Overs, nejspiritovější tým byli pražští FUJ. Ocenění za nejlepšího hráče roku 2019 převzal František Fencl z Prague Devils.

Do síně slávy byl uveden Jan „Papá“ Filandr, jenž založil první tým v České republice a dal tak vzniknout české ultimate scéně!

Za celé 3SB bychom chtěli pogratulovat výhercům všech kategorií a poděkovat organizátorům za jejich dobře odvedenou práci!

Napsal Vilma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *