HMČR mixed 2020 třikrát jinak

Tak je za námi HMČR v kategorii mix. Turnaj proběhl, jako každý rok, v Plzni a nutno podotknout, že pro naše týmy, které se zúčastnily 1.ligy, velice úspěšně. Ano, správně, pro naše týmy. Do první ligy jsme totiž letos dostali 2 týmy. Již z loňska kvalifikované 3SB A (čti mladý pušky + Pěli, Ráša) a 3SB B (čti banda zkušených střelců).

3S“A“

zleva nahoře: Tadeáš Vávra, Matěj Vilímek, Michal Marek, Pavel Štěch, Vojta Sládek, Pavel Pelikán zleva dole: Eliška Zikešová, Ráchel Tošnerová, Anna Dvořáková, Sofie Schwarzová

Jako 3SB A jsme stáli před první letošní obhajobou loňského zlata. První den neproběhl zcela dle očekávání. Déle nám trvalo, než jsme se na hřišti našli a útok nebyl uhlazený a naše chybovost při něm byla vysoká. Nicméně i přesto jsme zvládli urvat výhru v prvním zápase proti našim bratrům z 3SB B. Další zápas nás čekala těžká zkouška proti nám již známému a zkušenému týmu PD A. Tento tým zvládl potrestat každou naší chybu, která na útoku vznikla, a to jak na útoku útočné lajny, tak na útoku obranné lajny. PD A se podařilo utéct nám o pár bodů a tento náskok si zkušení hráči udrželi až do konce a odnesli si tak z plzeňského parketu první cennou výhru. Následně pak bez prohry skončili 1. ve skupině. Dále jsme se postavili před, po dlouhé době postavenému týmu, KŠ (Kulatá Šachovnice). Po našem lehce ospalém úvodu jsme se znovu probudili do zápasu a odnesli jsme si cenné body. Poslední zápas tohoto dne se před nás postavili chlapci, dívky, pánové i dámy ze Žluté Zimnice. Tento zápas byl zpočátku těsný a tahali jsme se o každý bod. Nicméně nakonec se nám podařilo vytvořit si bodový polštář a odnesli jsme si do dalšího dne další výhru.

A byl před námi finální den. Věděli jsme, že v nedělním čtvrtfinále nás čeká tým Chupacabras, jak ho ještě neznáme. Vedení týmu se chopil náš spoluhráč a bývalý kapitán Martin Lipert. A tak bylo jasné, že to bude nesnadný boj a že tenhle mladý a ambiciózní tým nedá nic zadarmo. A taky nedal. Byl to boj o každý bod a tento tým plný mladých nadějí a starých mládenců hrál velice vyzrále. Nicméně i my jsme se probudili jak znovuzrozeni a konečně jsme začali hrát naší jistou hru. Náš útok byl precizní a po celý zápas bez turnoveru. A naše obrana bránila jak divá a zvládla donést 3 z 5 breaků a tím jsme si vytvořili bodový polštář a díky klidnému donášení bodů ze strany útoku jsme tým Chupacabras porazili a postoupili tak do semifinále. V semifinále nás čekal nepříliš oblíbený pick-up tým Duranga. Nastoupili jsme s více než 100% nasazením a ještě větším odhodláním. Ačkoliv jsme se ze začátku s Durangou tahali bod za bodem, i tak jsme dokázali využít vyprodukovaných turnoverů naší obrany a donést tak 3 breaky. I když hráči a hráčky z Durangy ke konci zabrali a dotáhli se na rozdíl 2 bodů, skóre jsme si pohlídali a postoupili jsme do vytouženého finále a tak byli o krok blíž obhajobě loňského titulu. Finále proti PD A bylo, jak už je na naše společné zápasy zvykem, velice dramatické, emotivně prožívané z obou stran a běhavé do poslední chvilky. Podařilo se nám PD zasadit první break a ačkoliv si ho pak vzali zpátky, celý zápas jsme měli navrch. Útok donášel velice precizně a klidné body. Tlak naší obrany na PD se stále víc a víc stupňoval. V půlce zápasu jsme zasadili PD ještě 1 break. Avšak PD v předposledním bodě opět dokázali skóre vyrovnat a tak se šlo hrát do napjatého universe-pointu. Začínali jsme útokem a přesně tak jsme i skončili. Oproti loňskému roku už jsme nedovolili žádné zásadní drama, všichni drželi své nervy a žhavé ruce na totálně šílený hody na uzdě a v klidu a s přehledem jsme po úžasném a nečekaném průhozu Elišky Zikešové na střed hřiště dali poslední bod!!!

spirit 11.42857

napsal Pepíno

3S“C“

zleva horní řada: Denisa Havlová, Ondřej Petričák, Markéta Placerová, Marie Volková, František Vilímek, Kristýna Bulanová, Daniel Sládek, Karolína Kudějová zleva dole: Štěpán Kříž, Jan Bohdal, Jakub Novák

Jako první nás čekal domácí tým Left Overs B. Do tohoto zápasu jsme šli s tím, že si nejprve vyzkoušíme, jak se co hraje, protože náš tým byl z poloviny složen z nováčků. Drželi jsme s nimi krok a tahali se o každý bod. Nakonec jsme prohráli v napínavém UP 10 : 11. Jako druhý nás čekal olomoucký tým Jelita, s jimiž nás čekala naše první výhra 10:8 potom, co jsme jim dokázali dát dva breaky. Posledním soupeřem ve skupině byl zkušený tým Dream Team B. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, ovšem ke konci Dream Team B zachoval klid a donesli si o jeden break navíc. Zápas tedy skončil 8:10 pro Dream Team B.

V neděli nás čekal křížový zápas s pražskými Terrible Monkeys B. Do tohoto zápasu jsme naskočili s vražedným tempem a dokázali jsme se probojovat až do UP. Bohužel náš útok nedokázal donést tento hlavní a nejdůležitější bod, a tak jsme znovu prohráli v UP 10 : 11. Potom nás čekaly už jen dva zápasy. První zápas byl s Chupacabras B. Tento zápas jsme si pohlídali a dokázali vyhrát s náskokem 15 : 3. Zápas o páté místo jsme si zahráli s Kapry B. Znovu jsme si dokázali udělat bodový náskok a po skvělém zápase nás čekala výhra 12 : 10 a páté místo v kapse.

spirit 11.83333

napsala Denča

 

Avšak ještě máme spoustu práce před sebou a nesmíme polevit, jelikož a nýbrž je před námi obhajoba titulů ještě z dalších kategoriích. Pokud chcete vidět naše další boje, přijeďte se podívat do Brna na 1.ligu women a open kategorie, která proběhne 22.2.-23.2 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *