Obhajoba mixového titulu v Plzni

Jako každý rok, i tentokrát se halové mistrovství České republiky v kategorii MIXED konalo v Plzni. Něco nového nás ovšem v Plzni čekalo – poprvé jsme tam jeli obhajovat titul mistra ČR. To platilo pro naše Áčko, ale nesmíme opomenout také další dva naše týmy, které bojovali ve druhé lize. Ryze juniorská sestava v Béčku a pak polozkušená sestava v Céčku. Tím jsme se zřejmě stali týmem s největším počtem účastníků na turnaji.

3SB A

V sobotu naše Áčko čekali 4 zápasy ve skupině. Jelikož nás poprvé vedl nově zvolený kapitán „Peli“ a poněvadž se nám před mistrovstvím nepodařilo svolat žádné soustředění, nikdo moc nevěděl, jak se nám povede namíchat chemie na hřišti a jestli z toho nebude průšvih. Naštěstí jsme se během prvního zápasu rychle našli a skupinou jsme prošli jen s jedinou porážkou v posledním zápase proti budoucím mistrům ze Žďáru nad Sázavou – Chupacabras.

3SB A vs Pražská 7 A                10:7      (11:11)

3SB A vs Náchodské Trubky    13:3       (13:12)

3SB A vs Prague Devils A          9:8       (11:11)

3SB A vs Chupacabras              7:9       (11:10)

V neděli už naše obhájce čekali jen tři zápasy, tzv. play-off. Ve čtvrtfinále proti nám nastoupila Žlutá Zimnice A z Prahy, v semifinále jedno z překvapení turnaje Left Overs A z Brna a ve finále opět Chupacabras. Ve všech třech zápasech už bývalí mistři podávali velmi stabilní výkony a ani prohra ve finále nebyla žádnou ostudou. Z mistrovství si tak domů odvezli stříbrnou medaili.

3SB A vs Žlutá Zimnice A          9:7       (12:10)

3SB A vs Left Overs A             10:4       (12:12)

3SB A vs Chupacabras            10:8      (13:12)

Tím gratulujeme Chupacabras k prvenství a prvnímu titulu v mixové kategorii a také Terrible Monkeys z Prahy k ocenění Spirit of the Game.

Zleva - Tomáš Král, Matěj Štětka, Jiří Svatoš, Matěj Knopp, Pavel Pelikán, Martin Lipert, Ráchel Tošnerová, Anna Zvěřinová (Jáchym Karásek), Anna Dvořáková, Tereza Burešová, Malvína Voclová, Jana Šromová
Stříbrná sestava na HMČR MIXED 2018
V modrých dresech vítězové z Chupacabras, v červených dresech naši reprezentanti z 3SB a ve žluté barvě překvapení turnaje Left Overs, kteří obsadili třetí místo.

3SB B

Naši junioři si v druhé lize vedli velmi dobře. Ze sobotních 4 zápasů si sice odnášeli o výhru méně, tedy 2 výhry (proti Frkotu z Olomouce a Left Overs B z Brna) a 2 prohry (Prague Devils B a Kulatá Šachovnice z Hradce Králové), za to ale podali velmi stabilní výkon v neděli, když nejprve prošli čtvrtfinále proti Chlupaté Žábě ze Slatiňan, v semifinále oplatili porážku z předchozího dne Kulaté Šachovnici a podlehli stejně jako Áčko až ve finále proti Prague Devils B. Tedy druhé místo v druhé lize. Nejspiritovějším týmem v druhé lize se stala Kulatá Šachovnice.

3SB C

Naše Céčko už tak hladký průchod turnajem bohužel nemělo. Jen o bod porazili Rainbow Banana z Bohumína a jinak utrpělo 3 porážky od Žluté Zimnice B (Praha), Chlupaté Žáby (Slatiňany) a od domácích Atrofovaných Rukou A. V baráži bohužel podlehli o bod Left Overs B z Brna a ztratili tak šanci na lepší než deváté místo. O předposlední místo však ještě zabojovali a podruhé o bod porazili Rainbow Banana.

I když jsme titul neobhájili, celkově to pro náš tým byl velmi úspěšný víkend a to nejen díky medailové pozici v první lize, ale také kvůli nevídanému počtu hráčů na turnaji a počtu získaných zkušeností. Tímto děkujeme Atrucu za dobře odvedenou práci při organizaci turnaje a budeme se těšit za rok znovu.

Odshora zleva - Jiří Svatoš, Michal Marek, Matěj Štětka, Malvína Voclová, Martin Lipert, Jan Ondráček, Filip Kupka, Bára Hajná, Henrietta Ottová, Nikola Holub, Tomáš Král, Adéla Dobiášová, Jana Šromová, Sofie Schwarzová, Eliška Zikešová, Marie Volková, Markéta Placerová, Karolína Krupauerová, Klára Mydlilová, Pavel Štěch, Ráchel Tošnerová, Tadeáš Vávra, Matěj Vilímek, Anna Dvořáková, Matěj Knopp, Robin Pham, Sarah Tošnerová, František Vilímek, Tomáš Kouba, Štěpán Kupka, Anna Zvěřinová (Jáchym Karásek), Pavel Pelikán
Celá 3SB výprava do Plzně                                             (foto Klára Matejková – Matejková Photography)

5. 3. 2018 napsal Lipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *