Jak se s výzvami 2020 popraly holky?

Hodnotím naši sezónu 2019/20 velmi úspěšně, i přes karanténní opatření a zrušenou evropskou ligu, na kterou jsme se těšily a intenzivně připravovaly. Na podzim jsme se rozrostly o neuvěřitelně talentované mladé holky, které se bleskurychle zlepšují a díky kterým jsme mohly postavit 2 týmy na halovou ligu.

Foto: Klára Lipertová

Off-season jsme využily na posilování, rehabilitaci, obohacení naší hry o spoustu nových taktik, pravidelné házecí sessions a běhaní za každého počasí. Přibraly jsme do týmu coache Johna, který nám pomáhal s přípravou na evropskou ligu. Makala s náma také naše Mája ve Švýcarsku a naše slovinské posily: Aurora, Urša a Urška. Na kvalifikaci se našemu holčičímu béčku podařilo probojovat na halové finále, kde jsme pak měly historicky poprvé dva holčičí týmy. V únoru na HMČR naše áčko obhájilo zlatou medaili a béčko získalo spoustu nových zkušeností.

Na jaře byla většina z nás doma v Č. Budějovicích, této příležitosti jsme maximálně využily a měly jsme společné women tréninky, kde jsme se scházely ve velkém počtu a na konci jsme si mohly zahrát kvalitní zápas 7 na 7, což normálně nemůžeme, jelikož studujeme/pracujeme po celé ČR a některé naše hráčky i v zahraničí. Hodně turnajů, kam jsme měly v plánu jet, jako Vienna Spring Break a Tom´s tourney, se zrušilo kvůli COVIDu, ale věříme, že příští rok se tam utkáme v plné síle a sestavě s ostatními top evropskými týmy.

V létě jsme se na tréninky scházely už v trochu menším počtu, a proto byly občas mixové. Začátkem léta jsme se dozvěděly, že se ruší i finále evropské ligy, tak jsme s intenzivní přípravou trochu polevily, ale pořád jsme měly před sebou vrchol naší venkovní sezóny MČR, které nás motivovalo tam uhrát co nejlepší výsledek a samozřejmě opět obhájit zlatou medaili. V červenci jsme zorganizovaly turnaj TPC na téma superhrdinů a superhrdinek, kam přijely české i zahraniční týmy ve skvělých kostýmech. Postavily jsme dva týmy, jeden tým byl posílen o nové hráčky ze Žďáru, áčkový tým turnaj vyhrál a zároveň jsme se sehrály na MČR.

Teambuildingy jsme strávily sjezdem horního toku Vltavy, na grilovačkách, také v divočině „aneb kdo přežije“. Letošním hitem se stalo pravidelné otužování. Na venkovní kvalifikaci jsme jely všechny podpořit naše béčko, které hrálo velmi pěkně a zkoušelo nové taktiky. Béčko bohužel nepostoupilo, ale mohly jsme přepsat 6 hráček do týmu A na finále. Finálový víkend jsme si užily a obhájily titul mistryň ČR v ultimate frisbee.

Také jsme v létě spolupracovaly s Laurou a Mariou z @think_ultimate, od kterých jsme vyhrály pár online konzultací a měly jsme tak možnost se rozvíjet po psychické stránce sportu. Děkujeme našim sponzorům @bjez.cz za nejlepší čelenky, které skvěle drží.

Kapitánka Anička

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *