Jak vidí sezónu 2021 naše WOMEN kapitánky?

Jak se snažíte motivovat spoluhráčky, když není jisté, na co se připravujete?

Anička: Pořád věříme, že se bude konat EUCF, k tomu upínáme naše vize. Prostě makáme dál, i když jsme teď třeba trochu zvolnily, nemůžeme se na to jen tak vykašlat. Máme bodový systém, kde #sbiramebodiky za různé důležité aktivity. My kapitánky a náš trenér John se snažíme vždy dohodnout kompromis. Stojí to hodně času a úsilí, protože John má třeba jiné představy než my, ale my zase líp vycítíme náladu v týmu. Takže od listopadu jsme nějak makaly, teď v únoru máme trochu uvolněný režim, ale v březnu bychom měly na základě dosavadních výsledků začít makat víc podle toho, co každá potřebuje zlepšit.

Sára: Teď jsme právě zvolnily, protože jsme vycítily lehkou krizi motivace. Dokud je pořád ve hře EUCF, tak ale chceme po holkách intenzivní přípravu. Kdyby se EUCF zrušilo, můžeme zase polevit, “nechat” holky dělat i né tolik frisbee related věci, na které teď třeba nemají tolik času.

 

A opravdu holky plní to, co po nich chcete?

Anička: Samozřejmě je to stále individuální příprava, nikoho nemůžeme nutit. Ale řekla bych, že čím slabší je kontrola, tím silnější je důvěra.

Sára: Osobně si myslím, že vnější motivace stejně moc nefunguje, musí to prostě vycházet zevnitř. I kdybychom chtěly holky nějak hodně kontrolovat, tak jak asi? Kdo se vydrží pořádně připravovat, uvidí výsledek na hřišti. Tak snad to náš tým společně překoná.

 

Jaké jsou vaše odhady, že bude vypadat sezóna?

Anička: Doufám, že nejpozději v létě už nastane nějaké rozvolnění a budeme moci normálně trénovat. V létě bychom taky rády měly soustředění. Česká liga, si myslím, bude jeden kvalifikační turnaj a potom mistrovství. A samozřejmě hodně doufáme, že proběhne rozšířené EUCF.

Sára: Snad v létě budou i funturnaje, na ty se určitě všichni těší. I my bychom chtěly zorganizovat již tradiční Princess Cup. Vlastně to bude jediná možná příprava na ligu. Navíc myslím, že budeme rády za každý trénink, kam po takové době bude chodit snad každý, takže budou mít tu správnou úroveň.

 

Aničko, přeci jen studuješ medicínu, jak myslíš, že by mohly probíhat turnaje?

Anička: Klidně bych už byla pro tréninky, jako to bylo dřív, pokud bychom se pravidelně testovali. V PES na stupni 4 to, myslím, šlo. Ale je to o financích, těžko bychom to asi zaplatili jako tým.

Jinak jsem přemýšlela, jak by to šlo co nejlíp udělat, ale je to těžké… Čtvrteční či páteční testy a pak můžeš na turnaj? Nebo v případě mezinárodních turnajů jen s očkováním? To by ale v té době už muselo být dostupné pro všechny, a i tak se ne každý třeba chce nechat očkovat… Nedá se to prostě jednoduše říct.

 

Je pravda, že zvažujete účast na WUCC 2022?

Anička: Je to tak. WUCC je ve hře, obzvlášť, pokud se nakonec letošní EUCF neuskuteční. A zároveň, pokud se uskuteční, proč přestávat v přípravě a nepřetavit ji v něco víc?

Sára: Jako několikanásobné mistryně ČR bychom s týmem rády reprezentovaly celou republiku, kde se dá. V posledních letech jsme se o to snažily na evropské scéně, ale pokud se letos EUCF opět neuskuteční a WUCC 2022 se bude konat v Evropě, tak určitě zvažujeme účast. Byla by to první velká akce po dlouhé době a ideální příležitost porovnat síly se světovými týmy.

 

To zní celkem ambiciózně. Jaké jsou vůbec cíle téhle nejisté sezóny?

Anička: Rozhodně chceme obhájit titul mistryň ČR a předtím konečně vyhrát i juniorské women mistrovství. Taky moc rády zase rozšíříme náš tým o nové hráčky.

Sára: A samozřejmě náš hlavní cíl – EUCF! Chceme konečně dosáhnout aspoň top 5 v evropské lize. Vzhledem k tomu, že se pečlivě připravujeme už druhým rokem, je to určitě reálné. 

 

Děkuju za rozhovor a snad se brzy potkáme na hřišti!

 

 

napsala Áňa

  • Lipuč 11.2.2021 at 6:17

    To JMČR bude boj, ale jinak vám fandím 🙂

    Kdyby cokoliv, víte kam se obrátit – http://www.uia.cz 😀 (just jokin‘)

    Kolik vás maká a máte nějaké COVID odpadlíky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *