Jaké zvraty přineslo HMČR 2018 O/W v Brně?

WOMEN

Po dvou předchozích úspěšných halových mistrovstvích byly naše holky žhavými favoritkami pro rozšíření jejich medailové kolekce. Odečteme-li holky hrající za Béčko, zbylo nám devět tahounek v čele s kapitánkou Janou Šromovou, které se vydaly do Brna, aby poměřily svoje síly se stále se zvyšující konkurencí. Začátek turnaje však nic dobrého nevěstil. Po prvních třech neúspěšných zápasech ve skupině postupně proti Terrible Monkeys (Praha), Left Overs (Brno) a Velké Moravě (spojení hráček ze Žďáru nad Sázavou, Olomouce a Brna) se zdálo, že se naše holky nevyhnou baráži. Pro přímý postup do play-off bylo potřeba porazit Atrofované Ruce (Plzeň) a to nejméně o 3 body. Naše holky však bravurně zvládly konec zápasu a tak po trnité cestě obsadily 3. místo ve skupině.

3SB vs Terrible Monkeys                     8:9        (11:10)

3SB vs Left Overs                               6:8        (11:10)

3SB vs Velká Morava                          6:11      (12:11)

3SB vs Atrofované Ruce                     9:5        (10:11)

První nedělní zápas, kterým bylo čtvrtfinále proti Prague Devils (Praha), však pro 3SB holky znamenal konec nadějí na medaile a také propad téměř všech sázejících v tipovací soutěži. Pražské hráčky universe point zvládly lépe, což pro naše holky znamenalo šanci bojovat nejlépe o páté místo. I přes demotivující začátek dne se však naše holky nezhroutily a páté místo, které zároveň znamená přímou kvalifikaci do první ligy na příští rok, získaly. Nejprve znovu porazily Atrofované Ruce a v boji o páté místo oplatily sobotní porážku soupeřkám z Left Overs.

3SB vs Prague Devils                           9:10      (12:10)

3SB vs Atrofované ruce                       12:7      (10:11)

3SB vs Left Overs                               12:10      (8:8)

„Problém vidím především v podcenění našich soupeřek a také v neideální formě našeho týmu způsobené nemocemi a zraněními.“ říká kapitánka Janča. Letos to tedy nevyšlo, ale 3SB nemají ve zvyku se s neúspěchem spokojit a příští rok se rozhodně můžeme těšit na boj o znovuzískání předních pozic na české scéně v podání našich krasavic.

Zleva - Ráchel Tošnerová, Malvína Voclová, Aneta Vejdová, Sofie Schwarzová, Tereza Burešová, Jana Šromová (C), Anna Zvěřinová, Eliška Zikešová, Anna Dvořáková (SC)
3SB WOMEN 2018

OPEN

Pro kluky letošní mistrovství začalo poněkud slibněji. Po zásadním omlazení a rozšíření sestavy sice kluci pod velením nového kapitána Pavla Pelikána museli svou hru chvíli vylaďovat, v průběhu dne však podávali stále suverénnější výkony. Po odehrání skupiny se tak mohli radovat z prvního místa, když vítězně odcházeli ze zápasů proti Atrofovaným Rukám (Plzeň), Terrible Monkeys Praha), favoritům Chupacabras (Žďár nad Sázavou) a letitým, leč zkušenostmi překypujícím TIOS (převážně Praha).

3SB vs Atrofované Ruce                      11:6      (12:10)

3SB vs Terrible Monkeys                      9:6       (11:11)

3SB vs Chupacabras                           10:9      (10:11)

3SB vs TIOS                                        11:7      (11:10)

Z barážového zápasu mezi Atrucem a Prdy se nakonec radovali Prague Devils (Praha) a kluci tak měli možnost ve čtvrtfinále pomstít jejich holky. Do zápasu vstoupili výrazně lépe než soupeř a ani v průběhu zápasu nedali pražským ďáblům šanci na comeback. V semifinále proti Východnímu Bloku (spojení hráčů z Jičína a Slatiňan) už naši kluci takové štěstí neměli. Ve třetím bodě se vážně zranil útočník 3SB Martin Lipert a než se kluci adaptovali na tuto ztrátu, dostali se do čtyřbodové ztráty. Ani potom však zápas nevzdali a výsledné skóre přálo soupeřům jen o bod. V zápase o třetí místo naše kluky čekal opět loňský vítěz Chupacabras. S personálními ztrátami na obou stranách byl však zápas vyrovnaný a i tentokrát se z výhry radovali naši kluci, kteří tak získali historicky první medaili z halového mistrovství v kategorii OPEN.

3SB vs Prague Devils                         13:7        (13:12)

3SB vs Východní Blok                        10:11      (13:13)

3SB vs Chupacabras                          10:9         (9:9)

Podle slov kapitána „Peliho“ bylo klíčem k úspěchu využití našich předností a také složení útočné a obranné pětky, které si na hřišti skvěle rozuměli.

Zleva - Pavel Pelikán (C), Tadeáš Vávra, Martin Lipert, Vojtěch Sládek, Matěj Knopp (SC), Matěj Vilímek, Matěj Štětka, Michal Marek, Jiří Svatoš, Tomáš Král
3SB OPEN 2018

Gratulujeme oběma novým mistrům ČR Velké Moravě (women) a Východnímu Bloku (open) k jejich velkému úspěchu a také vítězům ocenění Spirit of the Game, kterými se v ženách stala Pražská 7 a v openu Východní Blok, který si tak z mistrovství odváží cenný double.

Velký dík patří také organizátorům turnaje Left Overs, kteří jako vždy odvedli dobrou práci a díky kterým proběhl turnaj bez jakýchkoliv problémů.

OPEN B

Za zmínku stojí také kluci 3SB B, kteří ten samý víkend jeli bojovat na druhou ligu do Jílemnice. V konkurenci třinácti týmů nakonec obsadili šesté místo, což je vzhledem k faktu, že hráli v šesti lidech, velmi uspokojující výsledek.

6. 3. 2018 napsal Lipi

Foto: Petr Pospíchal (Studio Pospíchal)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *