Jaký byl OPEN 2020?

3SB open má za sebou další úspěšnou sezónu! I přes nepříznivou situaci se nám podařilo dosáhnout několika cílů, které jsme si na začátku předsevzali. Podařilo se nám zařadit mladší hráče mezi stabilní členy kádru, postavit dva týmy ve venkovní i halové sezóně, dokázali jsme i se značně omlazeným týmem postoupit do semifinále na Halovém MČR, dokázali jsme získat medaili na venkovním MČR a z obou těchto turnajů jsme odjížděli jako vítězové Spirit of the Game!

 

Prvním turnajem, který jsme jako 3SB open v uplynulé sezoně odehráli byla halová kvalifikace na 2. ligu open, kterou béčko ovládlo a kvalifikovalo se tak do 2. ligy. Na ni v Jilemnici o několik týdnů později v oslabené sestavě skončilo 7.

Stejný víkend hrál A tým v Brně 1. ligu. V týmu se objevilo mnoho nových či staronových tváří. Oproti loňské vítězné sestavě se objevilo 6 nových hráčů, převážně juniorů. Skupinou prošel tým bez porážky, přestože několik zápasů bylo velmi vyrovnaných. V neděli se však dařilo 3SB o něco méně. Po vyhraném čtvrtfinále v universe pointu proti TIOS jsme v semifinále narazili na naše loňské finálové soupeře PD. Po prvních bodech, kdy jsme měli několik šancí na donesení breaku, které jsme však neproměnili, nám soupeř odskočil o 3 body a my už nebyli schopni i přes závěrečný tlak vyrovnat a podlehli jsme tak těsně 10:9. 

V zápase o 3. místo jsme vyzvali Východní Blok, který jsme ve skupině dokázali již jednou porazit. Do zápasu jsme vstoupili lépe my, začali hned v prvním bodě breakem a hned ze začátku dokázali vést 4:1. Východní Blok ale začal zvyšovat tlak, donesl několik breaků a zápas tak směřoval do up, do kterého šel výhodou útoku soupeř a svůj útok donesl. Na nás tak zbylo “jen” 4. místo. 

Celkově se pro nás jednalo o velmi příjemný a vyrovnaný turnaj. Pouze v jednom našem zápase byl výsledek větší než o dva body. Mladší kluci si vyzkoušeli, jaké je to mít na hřišti zodpovědnost i proti mnohem zkušenějším soupeřům a my jsme získávali naše první kapitánské zkušenosti.

 

Na jaro jsme měli mnoho plánů. Většina z nás měla zájem o juniorskou či seniorskou reprezentaci a dále měla pokračovat naše spolupráce s FUJ pro Evropskou ligu a další evropské turnaje. Kvůli pandemii však došlo ke zrušení všech společných akcí a zanedlouho i tréninků a na nějakou dobu jsme tak byli odkázáni pouze na individuální přípravu. Hned po rozvolnění opatření jsme naskočili opět do tréninkového cyklu a díky pobytu v Českých Budějovicích všech studentů normálně rozprostřených po celé republice, jsme byli schopni trénovat rozděleně jak na kluky a holky, tak na nováčky a zkušené. 

 

Na začátku léta jsme si pak opět vyzkoušeli, jaké je to zahrát si proti opravdovému soupeři, když jsme v 17členné výpravě zajeli do Prahy na přátelák proti FUJ. Zápas jsme o několik bodů prohráli, ale pomohl nám zjistit, na čem musíme ještě zapracovat. 

 

Přes letní prázdniny se konal pouze jeden turnaj, kterého jsme se zúčastnili, a to kvalifikace na venkovní MČR. Na ten jsme vyslali béčko pod vedením Pavla Pelikána. Již předem jsme věděli, že pokud by se týmu podařilo postoupit, spotu na MČR se vzdáme a 6 hráčů tak bude moci přejít do áčka. Na turnaji tak byl téměř totožný útok, který hrál později i na finálovém turnaji a obrana složena z mladších a nových kluků obohacena o starší matadory. Turnaj se týmu povedl a s konečnou bilancí 5 vítězství a 2 porážky z toho bylo 3. místo.

 

Přátelské utkání proti FUJ jsme si ještě jednou zopakovali, kdy naopak pražští přijeli do Českých Budějovic na naše celovíkendové soustředění. I z druhého zápasu vyšli FUJ jako vítězové, ale pro oba týmy to určitě byla dobrá generálka na MČR, které se konalo o víkend později.

 

Na finálovém turnaji v Dobrušce nás ve skupině čekaly 3 zápasy, v pořadí FUJ, BUFU a LO. Do zápasu proti FUJ jsme nastoupili stejně dobře jako do předchozích dvou přátelských utkání a první poločas vyhráli díky několika brzkým breakům. Ve druhém poločase však útok ztratil jistotu a ani obrana už nedokázala přidat žádný break. Přestože jsme ještě několik minut před koncem vedli 10:9, zápas dopadl nakonec lépe pro FUJ, když zvítězili 12:10.

 

Další zápas byl pak poměrně jasný. BUFU jsme nedali nejmenší šanci a díky tomu, že jsme dokázali zůstat ve stejném tempu jako v zápase proti FUJ, jsme vyhráli jednoznačně 15:3 a čekal nás tak poslední zápas ve skupině o druhé místo proti LO.

 

Druhý brněnský soupeř ve skupině Left Overs vstoupil do zápasu mnohem lépe a dokázal v prvním poločase dát hned 3 breaky, které potvrdil ještě jedním i hned po poločase. Věděli jsme, že pokud chceme výsledek zápasu ještě zvrátit, musíme něco změnit. Na obraně jsme o něco více bránili zónou, která brzy přinesla ovoce v podobě dvou breaků. I útok přestal dělat zbrklé chyby a donášel body jednoduše. Přestože obrana měla ještě několik šancí potrestat nepřesnosti útoku LO, nedokázala už přidat další body a zápas tak skončil naší prohrou 14:12.

 

V neděli nás ve čtvrtfinále čekali PD, kteří skončili druzí ve své skupině za jiným pražským týmem Terrible Monkeys. Zápas to byl jak na houpačce. Obrana dokázala hned na začátku vytvořit dvěma breaky náskok 3:1, který ale soupeř dokázal smazat a ještě v poločase zvítězit 9:8. Své vedení PD po poločase ještě dokázali zvýšit na 11:9, ale i naší obraně se povedlo udělat později hned několik breaků za sebou a urvat vedení 14:12. Soupeř ale zbraně nesložil a zápas tak směřoval do universe pointu, kde po jednom turnoveru na každé straně dokázal náš útok bod donést a mohli jsme se radovat z postupu do semifinále.

 

V semifinále jsme opět narazili na staré dobré známé FUJ. Z jejich strany se tentokrát jednalo o naprosto perfektně odehraný zápas. Jejich útok šlapal jako hodinky a i přes tlak naší obrany jsme nebyli schopni jim ani jednou sebrat disk. Jejich obraně se to naopak povedlo hned několikrát a ze zápasu tak vyšli jasně jako vítězové.

 

V zápase o 3. místo jsme narazili znovu na Left Overs. V tomto zápase však náš útok ani jednou nezapochyboval a soupeřovu obranu nepustil na disk. K tomu se naší obraně povedlo přidat několik breaků a zápas skončil poměrně jasně 15:11 a my mohli začít slavit!

Kapitánské duo – Mates a Táda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *