JHMČR Bohumín 2019

3S“A“

Do 1. zápasu ve skupině jsme nastoupili proti plzeňskému týmu Atruc. Hned na začátku jsme dostali 2 breaky, ale naštěstí jsme se rychle dokázali vzpamatovat a po obyčejném, ne moc záživném zápase jsme si odnesli první výhru 9:6. Po úspěšném startu jsme se v druhém zápase utkali s pražským týmem FUJ. Největší problém nám dělaly holky, ale naše hráčky si je dokázaly ohlídat a zápas jsme s přehledem vyhráli 11:6. Najednou jsme hráli o 1. místo ve skupině. Do zápasu s Kapry z Pohořelic jsme naskočili, udrželi si smrtelné tempo, a následovala výhra opět 11:6.

Po úspěšné sérii výher ve skupině jsme hráli velice napínavý zápas proti domácímu týmu Rainbow Banana A. Toto, pro nás nešťastné čtvrtfinále, jsme začali s třemi chybami, které nás stály body. S pomocí našich trenérů jsme si znovu řekli, co budeme hrát, a přesně podle toho jsme postupovali. Bohužel jsme po velice vyčerpávajícím zápase nedokázali srovnat a prohráli jsme v UP 8:9. Po velice smutné porážce jsme sehráli zápas s Chupacabras ze Žďáru nad Sázavou o to, jestli budeme hrát o 5. nebo 7. místo. Zápas jsme vyhráli 13:5 a šli jsme do zápasu o 5. místo s Příbramskými Kachničkami. Zápas jsme prohráli opět v UP 8:9. Po vyhlášení a obdržení diplomu za 6. místo nás už čekala pouze náročná cesta domů.

Nahoře zleva: Michal Čutka, Klára Mydlilová, Daniel Sládek, Lucie Österreicherová, Vítek Šebestík Dole zleva: Denisa Havlová, František Vilímek, Sofie Schwarzová, Filip Lexa, Marie Volková, Štěpán Kříž

napsal Fanda

3S“B“

Jelikož náš B tým byl složen z poloviny zkušených hráčů a z druhé poloviny nováčků, náš úkol byl jasný: nasbírat co nejvíce zkušeností a pořádně si turnaj užít. To s lehkostí můžu říct, že se povedlo.

Náš  první zápas byl proti Kachnám. Před zápasem nám Míša řekl, že vyhraje tým, který bude dělat líp základy, a taky se tak stalo. Proti Kachnám jsme prohráli 4:13, ale díky tomu jsme zjistili,
co zlepšit a na co se víc zaměřit. Druhý zápas byl proti Chupacabras. V tomto zápase jsme už byli lépe sehraní a ten posun tam byl velice příjemně vidět. Bohužel jsme podlehli 8:14.

Druhý den jsme odstartovali zápasem proti Rainbow Banana B. Z tohoto zápasu jsme poprvé odcházeli jako vítězové 10:4, což nás nakoplo do zápasu proti Terrible Monkeys B, který jsme vyhráli 10:4. Díky této výhře jsme mohli zabojovat o 13. místo. O 13. místo jsme svedli souboj proti P7, bohužel jsme po napínavém universe pointu tento zápas prohráli, ale skončili jsme na krásném 14. místě. Tento výsledek jsme brali jako veliký úspěch a jsme rádi, že jsme takto dopadli.

 

Nahoře zleva: Petr Ehrlich, Karel Knopp, Iveta Vlasáková, Michal Marek, Ondřej Petričák, Martin Tetour, Štěpán Doško Dole zleva: Vendula Hrušková, Markéta Placerová, Tereza Mrázová, Lucie Ehrlichová, Kateřina Vyhnalová

napsal Ondra

3S“C“

Juniorské halové mistrovství České republiky bylo pro spoustu z nás první příležitostí zúčastnit se s celým týmem nějakého ‘’opravdového’’ turnaje. Jakožto pro lidi, kteří se většinou začali frisbee věnovat v průběhu letošního podzimu, pro nás byla ta představa trochu děsivá, ale zároveň jsme se na celý víkend opravdu těšili.

V pátek 15.11. ve 14:30 jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a cesta přes celou republiku mohla zdárně započít. No, zdárně… České Dráhy nám opět ukázaly, že nic nemusí být tak jednoduché, jak se zdá. Díky různým výlukám, zpožděním a následně ujetým vlakům nám už jen cesta do Prahy trvala okolo čtyř hodin. Naštěstí LEO expres z Prahy jel přímo a asi o půlnoci jsme konečně vystoupili na nádraží v Bohumíně.

Brzké vstávání následujícího rána pro nás bylo docela náročné, hráli jsme totiž jeden z prvních zápasů toho dne. Po pořádné snídani, rozcvičce a vyslechnutí posledních moudrých rad od našich trenérů na nás už čekalo utkání s Pražskou sedmou. Jelikož to byl náš první zápas a protivník měl celkem převahu, tak to dopadlo prohrou pro nás. Na další utkání už jsme však byli lépe připravení a povedlo se nám porazit tým Terrible Monkeys C. Výhra nám dodala trochu optimismu a do hry už jsme se vrhali s nadšením bez ohledu na výsledek. Následující zápas pro nás znamenal opět prohru, protože tým Kachen byl plný opravdu dobrých a zkušených hráčů, proti kterým jsme zkrátka neměli šanci. Ale i tak jsme si hru užili. Během našeho posledního sobotního zápasu s Kulatou šachovnicí se nám opět zadařilo a s celkovým výsledkem, který znamenal dvě výhry a dvě prohry jsme byli spokojení. V neděli nás čekala další dvě utkání, která sice skončila prohrou, ale znamenala pro nás velký posun hlavně v tom, jak jsme se během víkendu dokázali rozehrát a vrhnout se do hry naplno. Ze všech dvaceti týmů z celé republiky jsme se nakonec umístili na 16. místě, což pro nás jakožto nováčky byl hezký výsledek. A hlavně nám celý víkend dal spoustu možností něco se přiučit a získat spoustu zkušeností.

Nahoře zleva: Matěj Vilímek, Marek Pešl, Jakub Novák, Jan Bohdal, Matěj Křikava, David Blažek Dole zleva: Zuzana Dostálová, Kateřina Pekárková, Kristýna Bulanová, Ela Bohdalová, Magdaléna Klewarová, Helena Vokálková

napsala Helča

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *