Juniorské mistrovství 2018

WOMEN

O víkendu 9.-10. 6. pro nás nastal vrchol venkovní juniorské sezony. Do Pohořelic jsme se vydaly se značně oslabeným kádrem, nicméně tyto podmínky nás ještě víc motivovaly k dosažení lepších výsledků. V sobotu jsme se utkaly se spoustou silných soupeřek, například s Východním Blokem, který nám nedal žádný bod zadarmo a i přesto, že jsme měly menší bodový náskok, jsme nakonec podlehly v universe pointu 9:10.

Avšak v neděli se potvrdilo pravidlo, že nikdy neprohraješ se stejným týmem dvakrát na jednom turnaji a po odehrané skupině jsme se opět utkaly s Blokem o 3. místo, v obou týmech byla vidět velká bojovnost, proto nakonec opět rozhodoval universe point, který jsme po dlouhém boji vyhrály, a tak si z mistrovství odnášíme krásné 3. místo a ocenění SOTG.

11. 6. 2018 napsal Mydlič

Jirka Svatoš, který se o 3SB juniorky celý víkend staral, jejich výkon zhodnotil následovně: ,,Holkám se dařila hra handlerů. Dumpy, swingy a upliny byly dobrý, bohužel se na ně moc nedařilo navazovat z pole. Taky docela dominovaly ve vzduchu. V obraně jim šlapala spíš osobka, zóna moc nefungovala, z důvodu širokého hřiště a nedostatku zkušených holek v obranné lajně. Asi největší problémy měly při dobývání zóny, kde chyběla trpělivost a náběhy z pole.“

Naše holky si na turnaji vytáhly černého Petra. Někdo prostě ty universe pointy prohrát musí, ale prohrát 2 za sebou a třetí zápas také velmi těsně, to je trošku pešek. Na druhou stranu to byly všechny jejich prohry a celková bilance 4 výhry a 3 těsné prohry je úctyhodný výkon, na který můžou být holky hrdé a stejně tak mohly turnaj vyhrát. – Lipi

Zleva - Klárka Mydlilová, Lucie Österreicherová, Marie Volková, Helena Jindrová, Eliška Miková, Adéla Dobiášová, Markéta Placerová, Sofie Schwarzová
3SB juniorky 2018

Gratulujeme vítězným Left Overs a druhým finalistkám Nezbedným Kachničkám k medailovým umístěním.

V žlutém zlaté Left Overs, v bílém stříbrné Nezbedné Kachničky a v modrém naše 3SB juniorky

OPEN

Po velice úspěšném loňském JMČR, kdy naši borci na domácí půdě dokázali vyhrát 1. místo a stali jsme se tak mistry ČR v juniorské kategorii, jsme se letos vypravili obhajovat titul do Cvrčovic na Moravě. V sobotu nás ve skupině čekaly týmy: Left Overs, Východní Blok, Terrible Monkeys a FUJ. V tomto pořadí jsme se s nimi i utkali.

První sobotní zápas proti LO nevyšel úplně podle našich představ a po pár nevynucených chybách, dropech a záhozech jsme podlehli celku z Brna 11:8. Další následoval Východní blok, který na nás nasadil velice účinnou zónu a po 30 minutách hraní nás přehráli 14:5. Další utkání, které nás čekalo, bylo to proti TM. Věděli jsme, že pokud chceme bojovat o medaile, musíme vyhrát. Celý zápas jsme pražskému týmu šlapali na paty, avšak naše osobní chyby rozhodly o výsledku zápasu. Právě v tomto zápase se nejvíce projevila naše nezkušenost a horké hlavy a třemi záhozy před zónou jsme nad sebou vynesli vlastní ortel. Slovy Tadeáše Vávry (experta na braindead hody): „To, co jsme předvedli v posledních bodech byla totální braindeaďárna.“ Posledním sobotním zápasem byl zápas proti nám dobře známému a sympatickému týmu FUJ. Tento zápas jsme hráli zdaleka nejlépe a celý zápas jsme s pražským týmem drželi krok. Nakonec jsme však podlehli 14:11 a tak bylo rozhodnuto, že se o medaile letos nepopereme.

Hlavy jsme však drželi vztyčené a do nedělních zápasů, které nám mohly zajistit 5. místo, jsme vtrhli jak nenažranej medvěd. Porazili jsme Rainbow Bananas poměrem 13:8 a následně jsme si poradili i s Létajícími Kapry, které jsme porazili 15:2. V posledním zápase s PEPKem (PeaceEgg + Příbramské Kachničky) o 5. místo jsme pokračovali s jistotou na disku, klidným útokem a pečlivou obranou. Výsledek zápasu byl 15:5 a vítězstvím v tomto zápase jsme si tak zajistili 5. příčku.

Nutno dodat, že našim klukům chyběla velká ohnivá posila, která sice pomáhala ze židličky ze sidelajny, ale na hřišti by byl Míša Marků rozhodně platnější. Stejně tak byla znát absence známého letce Nikiho Holuba.

Zleva: Pavel Štěch (support), Daniel Sládek, Štěpán Doško, Matěj Petrovič, Petr Ehrlich, Michal Marek (support), Vojtěch Sládek (support), Tadeáš Vávra, Šimon Zavadil, František Vilímek
3SB junioři 2018

11.6.2018 napsal Pepíno

Gratulujeme vítěznému Východnímu Bloku, stříbrným FUJům a bronzovým Left Overs k jejich umístění. A jak už to u VB bývá zvykem, se zlatem si vezou domů i SOTG, tentokrát však napůl s Left Overs.

SPIKEBALL

Mimo jiné se konal i velký turnaj ve Spikeballu, který jednoznačně ovládl náš support tým Pepíno s Pájou a vysloužili si tak velkou čokoládu. Well done.

V neposlední řadě bychom také chtěli poděkovat Létajícím Kaprům za kvalitně zorganizovaný turnaj na velmi příjemném místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *