Matěj s Tadeášem jsou otevřeni všem možnostem

Povídejte, kluci, jak se náš open připravuje? Já to vlastně vůbec nevim. Máte taky nějakou tabulku a sbíráte body jako holky?

Mates: Máme takový menší skupiny a každá funguje jinak. V jedný jsou třeba zkušenější hráči, který už sami tuší, co mají dělat nebo posilovat, aby fungovali. V další jsou zase kluci, kteří dodržují program, kde mají přesně dáno, co dělat v týdnu. Je ale třeba říct, že kluci se tak rozdělili sami, není to nutně podle věku nebo zkušeností.

Tadýs: Pak je část kluků, “házeči”, kteří letošní off-season věnují hlavně zlepšení se na hodech, a poslední jsou “freečka”. To jsou hráči, kteří nechtějí moc často vyplňovat tabulku, nemají přesně daný “režim” a spíš nám jednou za čas napíšou, co dělají.

 

A nebudou mít pak ty “freečka” třeba míň času na hřišti? Nebo to automaticky neznamená, že dělají málo?

T: Oni samozřejmě něco dělají, ale nemají chuť to nějak dokazovat, jedou si svoje a určitě to není tak, že by byli “méněcenný”, normálně se s nima počítá.

 

Jak vidíte letošní sezónu? Kapitánky women se pořád drží naděje na EUCF, mixový kapitán Míša si spíš myslí, že žádná sezóna nás moc nečeká… Co myslíte vy?

T: Samozřejmě doufám, že bude na podzim MČR i finále evropský ligy, věřim tomu. Ale kdyby ne, snad využijeme sezónu i jinak, rádi bychom si dali spoustu přáteláků třeba s Terrible Monkeys nebo FUJ.

M: Já jsem skoro přesvědčenej, že na podzim už turnaje budou, ale tomu EUCF moc nevěřim… Přeci jenom je to spousta týmů z celý Evropy a všude může být situace různá…

T: To je fakt, ale českou ligu snad odehrajem.

M: Velký turnaje, s 200 lidma, to nevím, ale jak říkal Tadýs, když to půjde, tak rádi zajedem třeba do Prahy na pár přáteláků.

 

Kdyby proběhlo EUCF, pojedete zase ve spojení s FUJ?

oba: Předběžně jsme tak dohodnutý, chceme na tomhle projektu dál pracovat.

 

A jaký si představujete výsledek?

T: Ideálně top 5, i když ten tým bude jiný než v roce 2019.

M: Právě, nevíme, kolik třeba odejde starších hráčů. Méně zkušení je budou muset nahradit, bude to těžký, ale aspoň to čtvrtfinále bych si přál.

 

Když vezmeme v potaz, že by to mělo být rozšířené finále evropské ligy, takže větší konkurence, makáte na top 5 dostatečně?

(oba se smějí) T: No to asi úplně ne…

 

Tak jinak, kolik 3SB kluků by se podle vás dostalo do té sestavy spojeného evropského týmu 3SB a FUJ?

M: Myslím, že tak 12-15 kluků od nás na to má.

 

Plánujete už nějaká soustředění nebo jiný akce, až to půjde?

T: První akci po rozvolnění chceme udělat čistě budějcký open sousko pro 20-25 lidí, to by snad mohlo jít.

M: Taky už jsme se bavili, že bychom mohli naplánovat takový “mini-tréninky” třeba pro šest lidí, až to bude dovolený.

 

A jak jste na tom s motivací? U holek to teď bylo malinko slabší… Všímáte si toho taky?

M: Já myslím, že jak to u nás není tak striktní, přesně daný, tak spíš nemáme problém.

T: Mně teda přijde, že do toho makání kluci nijak zvlášť namotivovaný nejsou. Zaházet, zahrát si, to jo, ale taky 100% nedodržujou, co by měli. Tohle doufám trochu zlomí jaro a třeba nějaký ten přátelák, kdy se zas kluci hecnou a budou chtít ukázat, co v nich je.

 

Děkuju kluci za rozhovor, máte ještě nějaký vzkaz pro ultimate scénu?

oba: +1 

 

A tímhle tajemným vzkazem uzavíráme sérii rozhovorů s kapitány a kapitánkami 3SB před nejistou sezónou 2021. Doufáme, že vás to bavilo.

 

 

napsala Áňa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *