Mixové mistrovství ČR

Posledním letošním venkovním turnajem české ligy bylo finále MČR MIXED. To se na rozdíl od předchozích let konalo u Ústí nad Labem, konkrétně ve Svádově. Budějovické 3SB se sem, stejně jako loni, probojovalo se dvěma týmy. K rovnou kvalifikovanému áčku se po úspěšné kvalifikaci přidal i B-tým, a 3SB tak mělo jako jediný tým dvojité zastoupení.

Áčko

Ve skupině se naše Áčko utkalo s Kulatou šachovnicí z Hradce Králové, brněnskými Left Overs, jihočeským PeaceEggem a žďárskými Chupacabras. V prvním zápase s Kulatou šachovnicí lonští vicemistři potvrdili roli favorita a lehce KŠ přehráli. V dalším zápase na ně čekali Left Overs, kteří se jako jeden z mála českých týmů specializují především na kategorii mixed. Brněnský tým, který se po druhé za sebou dostal na finále Evropské ligy (EUCF), ukázal větší sehranost na hřišti a porazil 3SB v universe pointu (UP). Do třetího zápasu nastoupili budějovičtí proti týmu z Písku. Ačkoliv se 3SB celý zápas trápili, dokázali ho dotáhnout do zdárného konce. Poslední zápas ve skupině sliboval reprízu loňského semifinále. 3SB se postavilo proti Chupacabras a šlo o hodně. Oba týmy bojovali o první místo ve skupině, což znamenalo i přímý postup do semifinále. Na týmu ze Žďáru nad Sázavou se projevila únava z předchozího zápasu, který vyhráli proti LO v UP, a 3SB tak zvítězili poměrně jasně,tím si vybojovali postup do semifinále a možnost mnohem delšího spánku. Někteří hráči tak vyrazili do Prahy, aby se vyspali v teple a v pohodlí postele.

V neděli nás v semifinále čekal opět tým Chupacabras. Ten dokázal ve čtvrtfinále porazit Pražské ďábly a i po roce bojovat o postup do finále. 3SB dokázali do zápasu vstoupit velmi dobře a hned na začátku vybojovali několik breaků a odskočili soupeři o několik bodů. Ve druhé půli však nastoupil soupeř a dokázal zápas srovnat, a dokonce se dostat do vedení. To však netrvalo dlouho a 3SB opět donesl break. Zápas se tak dostal do UP, do kterého nastupovali budějovičtí s výhodou útoku. Ten dokázali donést a jako loni postoupit do finále proti stejnému soupeři Žluté zimnici.

Do utkání o zlato bohužel nemohli nastoupit hned dva hráči. Michal Marek, jenž si v semifinále poranil kotník a linecký Spielmacher František Vilímek, který musel odjet kvůli svému vzdělávacímu pobytu za kopečky. Prvních několik útoků 3SB nebylo úplně jistých, ale i přesto je dokázalo donést a poslat na hřiště vždy nahecovanou obranu. Ta dokázala donést hned několik breaků a zhruba ve třech čtvrtinách zápasu byl stav 9:6 pro 3SB. V poslední části zápasu však pražští dokázali přijít s obrannou zónou, se kterou si 3SB nedokázalo poradit. Zimnice tak zápas otočila ve svůj prospěch a obhájila loňský titul. Budějovické 3SB tedy skončilo opět stříbrné, ale k letošní medaili dokázali přidat i cenu Spirit of the game!

Skupina B:
3SB A – Kulatá Šachovnice 15:6
3SB A – Left Overs 11:12
3SB A – PeaceEgg 11:8
3SB A – Chupacabras 15:10
Semifinále: 3SB A – Chupacabras 13:12
Finále 3SB A – Žlutá Zimnice 10:12
SOTG: 3SB A – 12.16667

Zleva: Martin Lipert, František Vilímek, Pavel Pelikán, Matěj Vilímek, Michal Marek, Tadeáš Vávra, Jiří Svatoš, Matěj Štětka, Eliška Zikešová, Sofie Schwarzová, Malvína Voclová, Anička Dvořáková, Ráchel Tošnerová, Helena Jindrová, Adéla Dobiášová

6. 10. 2018 napsal Vilma

Béčko

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci jsme se hrdě vydali na finále MČR Mix do Ústí nad Labem, kde jsme hodlali nabrat co nejvíce zkušeností, ale zároveň si turnaj také užít. Nasazení nás přiřadilo do skupiny s pražskými týmy ŽZ, PD, TM a slatiňanským týmem ChŽ. Sobota pro nás dopadla nevalně, respektive tak, jako o rok dříve, tedy čtyřmi prohrami a pátým místem v základní skupině. Se vzpomínkou na loňskou neděli jsme vyhlíželi ranní zápas s Kulatou šachovnicí, kde jsme se snažili prolomit prokletí proher.  To se nám letos nepovedlo a nakonec po nevydařeném posledním zápasu s PeaceEggem jsme skončili na 10. místě. Nejdůležitější však je, že všichni jsme posbírali nové poznatky a jak bylo předsevzato, turnaj jsme si náležitě užili. Tak zase příští rok na kvali!

Skupina A:
3SB B – Prague Devils 8:14
3SB B – Chlupatá žába 9:15
3SB B – Terrible Monkeys 8:14
3SB B – Žlutá Zimnice 9:13
Play-off: 3SB B – Kulatá Šachovnice 12:15
O 9. místo 3SB B – PeaceEgg 10:15
SOTG: 3SB B – 11.66667

4. 10. 2018 Tomio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *