Plodný víkend

Tento víkend se počet akcí rovnal našemu oblíbenému číslu, tedy 3. Open a Women sraz (pátek), soustředění a hlavně oslava 25 let 3SB (sobota).

OPEN

Kluci se sešli v rekordním počtu 23 lidí, aby probrali uplynulou i budoucí sezónu. S výsledky letošní sezóny jsme byly velmi spokojeni, ať už na české či evropské scéně. Jedním z hlavních účelů bylo začlenění našich nejnovějších přírůstků, motivace makat, nástřel termínovky a samozřejmě teambuilding. Ten jsme rozhodně neopomenuli. Velkým tématem se také stalo pojetí následující sezóny na Evropské lize, kde došlo k jistému střetu názorů, vše jsme však nakonec vyřešili a s optimismem doufáme, že dokážeme i přes jisté změny ve vedení týmu na loňské úspěchy navázat.

Lipi

WOMEN

Jak se tmelí 3SBeauties?

7. 12. se holčičí část týmu sešla v útrobách domoviny Tošnerů. Dorazili dokonce i studující mimo Budějovice, takže jsme tuto příležitosti musely pochopitelně řádně chopit za pačesy. Kromě holčičí drbárny tedy došlo i na plánování sezony nebo třeba rozdělování úkolů. Kapitánka Anička si pro nás krom klasického představovacího kolečka připravila i pár otázek pořádně na tělo v rámci tužení týmu. Z posezení jsme tedy odcházely plny nadšení a elánu nejen pro hned druhý den následující mixové soustředění, ale i pro celou nadcházející sezónu.

Jíťa

Soustředění

Ještě před začátkem prvních turnajů halové sezóny se 3SB sešli na soustředění v českobudějovické sokolovně v sobotu 9.12. Stejně jako loni stavíme v mixu tři týmy, a i proto se na soustředění sešlo úctyhodných 38 lidí – 13 slečen, 23 chlapců a 2 nehrající. Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem činil 28 let. Nejstarším hráčem byl Jiří Maršán (42 let), nejmladší pak byla Kateřina Vyhnalová (14 let).

Soustředění ráno začalo společnou rozcvičkou, po které jsme se už rozdělili do jednotlivých týmů, kde jsme si probrali taktiky a pokračovali různými rozehřívacími drily s diskem. Poté jsme už trénovali herní situace, kde jsme nejvíce času věnovali dobývání zóny. K dobývání zóny se vyjádřil Jiří Svatoš, jenž celé soustředění vedl: „Dobývání zóny šlo všem týmům až nad očekávání dobře. Byly tam sice nějaké chyby, ale ty jsme si v průběhu soustředění vysvětlili a odstranili. Trénovali jsme klasické dobývání i nové signály. Takže si každý tým přišel na své a něco se naučil. Jak nám to šlo doopravdy se ale ukáže až příští týden na mixové kvalifikaci.“

Později jsme už hlavně hráli proti sobě v jednotlivých týmech, ve kterých se ukážeme jak na kvalifikaci, tak na finále na začátku příštího roku. „Tohle soustředění jsem si moc užila hned ze dvou důvodů, za prvé jsem se naučila nové taktiky, a za druhé jsem zase o nějaký kus poznala můj tým, díky kterému se na další turnaje těším opravdu moc.“ hodnotí soustředění jedna z nejmladších hráček Denisa Havlová.

Vilma

Oslava 25 let 3SB

Organizaci si vzala na hrb jedna z našich nejzkušenějších hráček – Anna Zvěřinová. Oslava byla rozdělena na 2 části – nejprve zábavné odpoledne v sokolovně a následně afterparty v restauraci Baarovka.

V sokolovně jsme se sice měli sejít v 15:00, to ale mnozí nezvládli. Nicméně jsme se během půl hodinky dostali na uspokojivý počet kolem 30 lidí a odpoledne mohlo vypuknout. Nejprve nás Ráša provedla rozcvičkou, kde jsme potrénovali parádní taneční kroky na večerní část oslavy. V hlavní části nás čekaly 2 zápasy – nejprve starší proti mladším (dělící hranice byla zhruba 18 let) a potom praváci proti levákům a levým pravákům. V prvním zápase byla úspěšnější, i když velmi těsně, naše mladší polovina, v druhém zápase zase ta levější. Mezi zápasy nás čekal velmi napínavý zápas v Opičím baseballu s gymnastickým míčem (na mety se běhalo skrz opičí dráhu, místo pálky a baseballáku se kopalo do gymnastického míče), která po remíze vyústila ve velmi napínavý závod mezi Lipim a Pedrem. Lipiho aerodynamický oblek však dokázal otočit štěstí na svou stranu a Lipi tak o pár vteřinek závod vyhrál. Nakonec zábavného odpoledne nás ještě čekal (nealkoholický) beer-race.

Celé odpoledne se hrálo o atraktivní ceny jako gumoví medvídci, kofoly a další sladkosti. Také nás celou dobu provázela hudba z dob našeho založení (tedy devadesátky) a Áňa vyhrabala ze skrýše svá stará vydání časopisu Past, který dříve ČALD vydával.

Navečer jsem se pak sešli v restauraci Baarovka, kde pro nás byl vyhrazený salónek, do kterého jsme se nakonec vešli jen tak tak. Kromě 3SBabies byla zastoupena každá generace, i když Stará Garda jen jedním členem, srdcařem Jirkou Maršánem. Ale kromě tohoto malého zklamání od starší generace nebylo oslavě co vytknout – stále nás provázela nejlepší hudba 90. let, výborné občerstvení, přehlídka historických dresů, dort a to vše doprovázeno sportovními retro kostýmy. Za celé 3SB proto Áně ještě jednou mockrát děkuji za organizaci báječné oslavy.

„Oslava 25 let byla původně v plánu už na listopad, ale plný kalendář frisbee akcí a soustředění způsobil, že se vešla až na prosinec. To naštěstí nezabránilo v účasti přes třem desítkám hráčů a hráček. Odpoledne jsme hráli různé sranda zápasy typu „leváci vs. praváci“, večer pak byla devadesátková párty. Ze starých pardálů se bohužel zúčastnil jen Jirka Maršán, i když jsme zvali i ostatní. Tak snad se polepší a dorazí na oslavu třicetin, která bude jistě velkolepá. Osobně se jí už nemůžu dočkat“ shrnuje oslavu sama Áňa.

Vyhlašuji soutěž o nejlepší kostým na párty, pište do komentářů!

11.12.2018 napsal Lipi

  • Ana 11.12.2018 at 20:31

    Mne se nejvic libila sokolka Heny! Duo Tosnerek nezklamalo jako vzdy, ale jeji kostymy ala aerobik jsou dneska vlastne in 😀

  • Martin Lipert 11.12.2018 at 21:44

    Mě zas asi nejvíc bavil Sporták 😀 a hned po něm Vilímci… Z holek Heny, ale po předání paruky Áňa 😀

  • Ráchel 3.2.2019 at 13:27

    Mně se líbila Eliška. Z devadesátek jak vystřihnutá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *