Poslední připomínka 25. výročí

Výročí 25 let našeho klubu je za námi a jako třešničku na dortu přidávám několik blahopřání od našich kamarádů ze stran soupeřů. Každý to pojal po svém, někdo zkrátka, někdo zdlouha. Nicméně je jisté, že nás naši soupeři, stejně jako my je, mají rádi a že nás v budoucnosti čeká mnoho příjemných zápasů.

Otázka zněla:“Co bys chtěl popřát 3SB k jejich 25-letému výročí?

Poznámka redakce: Blahopřání přišla často v nepublikovatelném stavu, proto se dotyčným omlouvám, že je jejich přání upraveno. Na obsahu nebyly provedeny žádné změny.

František Fencl (Prague Devils): Ať máte radost ze hry a respekt soupeřů. Ať vám disky létají tam kam chcete, nohy jsou rychlé a chyty jisté. Pohodu v týmu. A samozřejmě dalších 25 let.

Martin Řezník (Pražská Sedma): Je toho strašně moc – chtěl bych vám nějak poděkovat za ty možnosti, kdy jsem si s vámi mohl zahrát a doufám, že budete držet mládí přinejmenším stejně dobře jako teď. Pak bych vám přál, aby to kromě české ligy konečně cinklo i na Evropě, ať už ve spojení s jiným týmem, nebo, ještě líp, vám samotným. A ať je i pak radost a zábava proti vám hrát. Stay 3SB, prostě.

Jan Novák (Žlutá Zimnice): Pokračujte v tom, na co jste nastoupili v roce 2018 (možná dřív, ale to už si nepamatuji – ale vlastně mix v hale 2018 se mi úplně nelíbil, takže 2018 outdoor). Při hře se soustřeďte na hru a na co nejlepší výsledek, který získáte tím, že hrajete dobře a ne tím, že někdo zkusí trošku pohrotit pravidla. Proti nám (jak YB open, tak YF v mixu) to evidentně šlo, někteří jiní ještě nevypadali úplně šťastně. A možná ještě pro ženskou sekci, ať se nesoustředí jen na to, ze jsou krasné a usměvavé, ale spíš upřímné a s větším respektem k soupeři (tohle nemám podložené žádnými fakty, to je pocit). No a mladí ať jsou trošku méně jako Tofa a trošku více jako Lipi (někdy kalit, víc respektovat soupeře a taky frisbee-ové základy – teď myslím herní, protože „hard work beats talent [only] in the longer run“. A vytahovat se na horší hráče není žádné umění.

Ta jména jsou opravdu v originálním znění. (pozn. red.)

Vojtěch Prušák (FUJ): Ať jsou i nadále takoví jací jsou a ještě lepší, jak na hřišti, tak i mimo něj, jak v nebi tak i na zemi.

Karolína Zubatá (Kulatá Šachovnice/Východní Blok): Milí 3SB, rádi bychom Vám popřáli, aby vám i nadále vydržel zápal a odhodlání, se kterými pomáháte rozšiřovat řady Ultimate v Česku, abyste hráli tak dobře jako v posledních letech a aby se dostavily i úspěchy na Evropské scéně. A aby těch 25 let byl jenom začátek!

David Novák (Chupacabras: Přeji Vám, ať růst Vašeho týmu pokračuje stejným tempem jako posledních pár let a také ať se Vám zadaří nějaký úspěch i mimo Český rybníček.

Lucie Vávrová (FUJ): Chtěla bych vám popřát stejný růst jako v posledních letech, úspěchy v evropské lize a ať si to frisbee užíváte.

Eva Fenclová (Prague Devils): Zdravé nohy a silnou základnu!

Lucie Schönová (Frkot): K 25. výročí přeji 3SB, aby vám to ještě minimálně dalších 25 let tak dobře běhalo, házelo, skákalo a létalo. Udržte ten váš suprově rozjetý rozvoj frisbee v Budějovících, krásná práce!

Adéla Drnovská (Left Overs): Hlavně bych Vám přála, abyste i nadále úspěšně oslovovali zejména mladé, šikovné hráče a společně si tak zajistili silný, evropsky úspěšný tým na další spoustu let.

Kateřina Čermáková (Chupacabras): Gratuluji 3sb k 25.výročí! Přeji Vám hodně dalších úspěchů v české lize i ve světě, spoustu nových hráčů i nových zážitků. Ale hlavně Vám přeji, aby Vám frisbee vždy přinášelo radost, ať už z vítězství nebo jen z času stráveného s přáteli na hřišti či mimo něj.

Míša Čakrtů (ČALD): Milé 3SB, vzhledem k tomu, že pamatuji i vaše stagnující roky, kdy jste na turnajích jezdívali v osmi devíti klucích, holky měli všeho všudy asi tři a vyhlídky na lepší časy se zdály být v nedohlednu, bych vám chtěla popřát, abyste si do dalšího čtvrtstoletí přenesli to nejlepší z let posledních, kdy, aniž by přišel zvenku nějaký spasitel, se vám podařil masivní rozvoj týmu, obrovský nárůst počtu členů a kvality, fungující nábor a koncepční práce s hráči od nováčků po nejzkušenější. Máte propracovaný týmový management, super self promo a zřetelnou týmovou identitu. Umíte zapojit i mladé a novější hráče do práce pro tým, a ten tak má stále nový příliv energie a tah na bránu. V tom všem jste pro ostatní týmy velkým vzorem.
Frisbee rozvíjí mladé lidi nejen po sportovní stránce. Stavíme na velkých hodnotách jako je čestnost, férovost a úctě k soupeřům. Jsme prostorem, kde si každý může možná i poprvé v životě zkusit vedení druhých lidí, motivování a řešení konfliktů, projektování vlastních idejí a být u toho, jak se realizují; zjistit, v čem jsou mé silné stránky, a najít si svůj díleček, v čem mohu týmu a potažmo celému frisbee prostředí pomáhat. A najít odvahu se k tomu přihlásit a pustit se do toho. V 3SB spoustu takto odvážných lidí vidím.
Přála bych vám nějaký ten větší úspěch na mezinárodní scéně a silné, stabilní a kvalitní soupeře v české lize, kteří vás budou nutit být stále lepší. Ať vašeho příkladu následují i další týmy. Líbil by se mi další tým v Jihočeském kraji.

To by bylo z blahopřání vše, velký počet dotazovaných bohužel nestihl odpovědět. Já za celý tým mnohokrát děkuji všem soupeřům, kteří tímto celému 3SB udělali velikou radost a dodali nám motivaci udržet si drive i v budoucnosti. Budeme se snažit, abyste si nás jako soupeřů vážili a hráli proti nám s nadšením, stejně jako my proti vám a doufáme, že vždy zvítězí ten lepší. A v reprezentaci to spolu roztočíme!

Budeme rádi za jakékoliv další přání, které nám přidáte do komentářů!

7.1.2019 napsal Slipknot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *