Amatérská liga – ČBALUF

NÁSLEDUJÍCÍ TURNAJ

Momentálně není založena událost na FB.

Co je ČBALUF?

Českobudějovická amatérská liga Ultimate Frisbee vznikla z iniciativy českobudějovického týmu 3sb a jeho členů s cílem rozšířit povědomí o tomto sportu mezi široké okolí a zároveň zavést jakousi tradici konání turnajů pro nezkušené či méně zkušené hráče v jihočeské metropoli. Původním záměrem bylo udržení čistě budějovického složení týmů, od tohoto záměru se však po zájmu týmů z jiných měst či krajů upustilo a ČBALUF se tak stala amatérským turnajem pro jakýkoliv tým, který splní podmínky pro přihlášení do turnaje, které nejsou nikterak složité.

 

ČBALUF není liga jako taková. Skládá se ze série tří jednodenních či dvoudenních  turnajů konajících se v průběhu roku v Českých Budějovicích (záleží na počtu přihlášených týmů a formátu hry). Dva turnaje jsou venkovní (jarní, podzimní) a jeden halový (zimní). Není povinností absolvovat všechny turnaje, záleží zcela na jednotlivých týmech, zda-li se budou chtít zúčastnit pouze jednoho či více. Liga je určena hráčům mezí 5-99 lety, přičemž v jednom týmu mohou figurovat jeden až dva zkušení hráči (nemohou spolu být na lajně). Pokud hráč nemá svůj tým a přesto se chce zúčastnit, tak se může i přesto přihlásit jako jednotlivec. Na turnaji bude přiřazen k týmu s menším počtem hráčů. Formát hry vždy pořadatel upřesní před konáním daného turnaje. Přihlášky se podávají elektronicky, vždy stačí uvést název týmu a jméno kapitána. Kromě cti, zapsání na vítěznou listinu a bezmezné slávy bude vítězi odměnou i krásný putovní pohár.

 

Halové turnaje

Formát halového turnaje je vždy EASY MIX – 5 proti 5 s nejméně jednou ženou či mužem na lajně. Délka zápasů se vždy upřesní před daným turnajem v závislosti na počtu přihlášených týmů. Hraje se podle oficiálních pravidel WFDF s důrazem na respektování Spirit of the Game.

Důležité pravidlo: Po výhozu může být disk při chytu dropnut = upuštěn bez penalizace, útočící tým může disk sebrat a pokračovat ve hře. Proletí-li však zadní či postranní čáru koncové zóny ve výšce méně než 2 metry, útočící tým musí rozehrávat z místa opuštění disku hřiště. V případě větší výšky než 2 metry jde hráč na brick mark = prostředek přední čáry koncové zóny.

 

Venkovní turnaje

Venkovní turnaje se hrají ve dvou různých formátech.

a) EASY MIX – 5 proti 5 s nejméně jednou ženou či mužem na lajně. Délka zápasů se vždy upřesní před daným turnajem v závislosti na počtu přihlášených týmů. Hraje se podle oficiálních pravidel WFDF s důrazem na respektování Spirit of the Game.

Pozor: Zde neplatí halové pravidlo o upuštění výhozu. Pokud je výhoz upuštěn, tak je to bráno jako turnover a útočí tým, který vyhazoval.

b) EASY MIX – 7 proti 7 s nejméně jednou ženou či mužem na lajně. Délka zápasů se vždy upřesní před daným turnajem v závislosti na počtu přihlášených týmů. Hraje se podle oficiálních pravidel WFDF s důrazem na respektování Spirit of the Game.

Pozor: Zde neplatí halové pravidlo o upuštění výhozu. Pokud je výhoz upuštěn, tak je to bráno jako turnover a útočí tým, který vyhazoval.

V případě dotazů či zájmu o přihlášení týmů pište na tomi.kouba@seznam.cz.