Razantní vstup na evropskou scénu v O+W

Minulý víkend se náš open i women tým vypravil na kvalifikační turnaj (EUCQ) evropské ligy do Šardic.

Poté, co jsme se poslední dva roky účastnili evropské série v kategorii mixed, jsme letos vsadili poprvé na samostatné kategorie s cílem postoupit na tzv. Regionals (EUCR), které jsou hlavní branou do finále, kde mezi sebou soupeří nejlepší evropské kluby.

Oproti pátečním třicítkám se v sobotu výrazně ochladilo, ale kromě trošky větru bylo počasí pro ultimate ideální. Sluníčko vykouklo znovu až v neděli odpoledne, tak akorát abychom si stihli spálit nosy. Na počátku bylo jasné jen to, že z ženské kategorie postupuje z deseti týmů 5 a v openu ze čtrnácti týmů 7.

3SBORCI

Narozdíl od holek, kluci vyrazili na Moravu v poměrně oslabené sestavě, doplněné nově o několik hráčů Pražské sedmy. První zápas s Outsiterz ze začátku vypadal, že to vadit nebude, v druhé půlce soupeř ovšem zatlačil a 3sb tak čekala první prohra. Další se přidaly proti Os Zla, PD a maďarským Lézer Pávák. Taková bilance znamenala konec nadějím na postup a možnost hrát nejlépe o deváté místo. O to se kluci nakonec přes výhru s Fri-met bez dohrání posledního zápasu podělili s polskými Perun.

3SBEAUTIES

Sobota byla pro naší hezčí polovinu klíčová. Výhra ve skupině totiž zajišťovala přímý postup do „snadnějšího“ čtvrtfinále v neděli ráno. Wroclawské Flowers bojovaly až do konce, ale nám se podařilo několikrát breaknout proti větru, na což Polky nestihly najít odpověď. Druhý zápas s maďarskými Bambi jsme si pohlídaly poměrně od začátku a zbytek dne jsme mohly využít k relaxaci.

Systém tomu chtěl, abychom si sobotní zápas s Bambi zopakovaly i v nedělním čtvrtfinále. Na Maďarkách byl zápas navíc znát a 3sb women se tak téměř „bez námahy“ vyhouply do první čtyřky a poprvé v historii se tak kvalifikovaly na EUCR! Soupisku přitom tvořilo 16 hráček 3sb a jen jedna posila v podobě Káti z Chupek, všechny ozdobené zbrusu novými čelenkami nového sponzora – BJEŽ.

To ovšem nebylo vše. V semifinále na nás čekaly PD, které nás na první kvalifikaci české ligy před několika týdny roznesly svou zónou na kopytech. Změněná struktura obrany a útoku ovšem zafungovaly a za mírného stažení sestavy, jsme zvítězily 15:13.

Finále

Polský výběr Troubles je na evropské scéně doma již několik let a na rosteru mají dokonce šest hráček, které se v létě představí na World Games. Finálový zápas navíc začínal přímo po jejich těžkém semifinále s krajankami z Whatever. Do zápasu jsme nevstoupily špatně, ale několik osobních chyb vygenerovalo soupeřkám možnost využít jejich výšky a zkušenosti a 3sbeauties tak čekala první a také poslední prohra turnaje (15:11).

 

Pro celé 3sb byl turnaj úspěchem a vstupem na evropskou scénu, za který se nemusíme stydět. Kluci odvážejí další zkušenosti a holky si opět posunuly hranice toho, co všechno dokážou. Na konci srpna nezapomeňte držet palce!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *