Rozjezd 3SB Openu!

Áčko

O víkendu 6. – 8. 4. se konalo historicky první společné openové soustředění dvou zřejmě nejpočetnějších českých klubů – 3SB a pražských FUJ. Už v minulosti jsme si mohli všimnout vazeb mezi těmito dvěma týmy, nyní se však tyto vazby rozšířily a do jihočeského městečka Vodňany se tak sjelo téměř 50 chlapů, aby společně vytvořili tým evropské úrovně. Hlavními kapitány tohoto týmu jsou Vojtěch Palouš (Dvojta, capo di tutti capi, FUJ), Vojtěch Prušák (Prasák/Vepř, FUJ) a Pavel Pelikán (Peli, 3SB).

Během víkendu se konaly 3 trénovací etapy. Sobotní dopoledne bylo hodně poznávací, kapitáni hledali souhry mezi jednotlivými hráči a nechybělo ani velmi detailní psaní statistik. Po obědě už se konalo cílené sehrávání lidí rozdělených do dvou týmů, testovala se znalost taktik a hodně se hrálo. V neděli, po zkoncentrování alkohol testerem, si tyto dva týmy daly pořádný zápas se vším všudy.

Jeden z kapitánů Vojtěch Prušák soustředění krátce zhodnotil: „Sousko hodnotím veskrze pozitivně, hra měla náboj, večer jsme si dali nejeden nápoj a už se těším na první společný turnaj. Sloučení našich týmů zatím rozhodně nelituji.

Svůj názor přidal i expert na spojování týmů a evropskou ligu Tadeáš Vávra: „Soustředění hodnotím jako velmi zdařilé. Bylo vidět, že ho kluci připravovali poctivě a hodně jsem si z něj odnesl. S Fuji si na hřišti budu 100% rozumět, jen co trochu zlepším své myšlení ve hře, ale už teď na soustředění jsem si s nimi rozuměl a už se těším na budoucí spolupráci.

Béčko

Nezávisle na Áčku se zde sehrával i druhý béčkový tým. Intenzita sice nedosahovala takové úrovně, ale všichni pilně trénovali nové taktiky a pokud to mohu soudit, soustředění si velmi užili. To také potvrzují slova jednoho z pomocných trenérů Tomáše Touška: „S vašimi kluky v béčku se nám hrálo výborně a už se těšíme, jak společně zaválíme v Šardicích.

Teambuilding

Za zmínku rozhodně stojí také teambuildingová etapa, když jsme se všichni dohromady sešli v restauraci příhodně pojmenované Družba na společnou večeři, produkování muziky, recitování básní a k celkovému stmelování obou týmů. Škoda, že jsme nevyužili plný potenciál našeho orchestru, který by v plné síle čítal 3 kytary, 2 akordeony, 3 housle, příčnou flétnu, foukací harmoniku, ukulele, vajíčko a kazoo. A to jsme ještě nechali spoustu nástrojů doma. Tímto personálu vřele děkujeme za velmi trpělivou obsluhu a příjemnou atmosféru.

Z mého osobního pohledu bylo soustředění velice povedené, hráči obou týmů už se na tento víkend dlouho těšili a tak se úplně přeskočila fáze stydlivého seznamování. Místo toho jsme se rovnou vrhli na hru a každý udělal všechno pro to, aby soustředění bylo co nejefektivnější. Tímto bych chtěl velmi poděkovat Dvojtovi, Vepřovi a Pelimu za jejich čas, který při přípravě tohoto víkendu obětovali. Oběma týmům spojení přidalo velký drive a myslím, že naše kluky čeká velká sezóna.

Nemenší dík patří také Josefu Prokešovi (Křikovi) za nádherné vodňanské zázemí na jeho faře, kterou nám na celý víkend poskytl jako základnu.

Pro zajímavost, nejmladším účastníkem soustředění byl David Štáfl (12 let) a nejstarším Ivo Petr (34 let), oba z týmu FUJ.

9. 4. 2018 napsal Lipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *