Sametová revoluce v 3SB

O víkendu 17.-18.11. se naši junioři zúčastnili juniorského halového mistrovství, které se již tradičně konalo v našem oblíbeném Bohumíně. Bohumín máme rádi především proto, že díky své dostupnosti nám nabízí super příležitost k poznání českých drah, silnic a dálnic, ale hlavně vlastního týmu.

Letos jsme se na JHMČR vydali se spoustou nových tváří, díky čemuž jsme si mohli dovolit postavit dokonce 3 týmy! Všechny tři týmy bojovaly do posledního dechu. Béčko a Céčko si zážitek z posledního nedělního zápasu dokonce užilo společně, protože se potkali v boji o krásné 15. místo. Z tohoto zápasu nakonec vyšlo vítězně naše Béčko, které mělo nad Céčkem navrch především zkušenostmi. Céčko se však rozhodně nenechalo zahanbit, předvedlo skvělý výkon plný highlightů a super akciček a ukázalo všem, jak se to tady u nás na jihu hraje! Áčko se stejně jako minulý rok probojovalo do finále, stejně jako minulý rok s Kulchlupkou (aka Východní Blok, čti Tofa) a stejně jako minulý rok si odvezlo stříbrné medaile! (a libovoučkou oříškovou roládu!)

V neposlední řadě je důležité zmínit naše kapitány, kteří se zodpovědně starali o taktickou i fyzickou přípravu: Áčko – Michal Marek + Sofie Schwarzová; Béčko – Henrietta Ottová + Kryštof De la Cruz, Céčko – nehrající kapitán Ondřej Petričák + Denisa Havlová.

Ale asi největší díky patří naší nejuniorské podpoře Vilmě, Pepínovi a Štětkovi, kteří nad námi všemi drželi ochrannou ruku, byli morální podpora za každé situace a dokázali nás do každého zápasu hecnout tak, že jsme tam nechali prostě všechno. Takže díky kluci!

Áčko

Na rozbor turnaje z pohledu Áčka jsme šli přímo ke zdroji a to ke kapitánovi Míšovi:

,,Začali jsme velmi těžkou skupinou, kde jsme se utkali s týmy Leftovers A, FUJ a Atruc. Po 2 výhrách a 1 remízou s Fujákama jsme šli dále do turnaje z 1. místa v tabulce a hráli nedělní první zápas. Ranní čtvrtfinále dopadlo skvěle, když jsme porazili Písek A vysoko 18:4.

V semifinále se na nás chystali brněnští Leftovers A, na které jsme narazili již dříve v turnaji. Vytvořili jsme si dostatečný náskok a dále zodpovědným útokem a obranou lačnící po turnoverech zvýšili vedení a udrželi ho až do konce – jistojistě bereme placku, ale jakou?

Ve finále jsme už po druhé za sebou narazili na Východní blok, tedy spojení Chlupaté žáby a Kulaté šachovnice. Před zápasem jsme si řekli co přesně chceme dělat, ale to jsme bohužel v zápase nebyli schopni dodržet a soupeř zahrál velmi jistě a dobře. Zasloužená výhra Východního bloku, ale pro nás to byla ohromná radost ze stříbrné medaile a hlavně z obrovské podpory Béčka, Céčka a celé bohumínské haly!”

20.11.2018 napsal Dobby

Zleva: František Vilímek, Matěj Petrovič, Michal Marek (C), Tadeáš Vávra, Petr Ehrlich, Klára Mydlilová, Sofie Schwarzová (C), Adéla Dobiášová, Lucie Österreicherová

Béčko

Naše B posílené o Pavla z Trubek nastoupilo hned na první ranní sobotní zápas proti Terrible Monkeys B. Zápas, nebo spíše tahanici o každý bod, rozhodl až universe point. Krásnou dlouhou rozhodující bod získali 3SB a připsali si tak výhru 6:5. Další zápas je čekala jilemnická Žalymáda. Ta dokázala potrestat každou osobní chybu, kterých bylo bohužel požehnaně a 3SB prohráli 3:10. Následující soupeř jim byl dobře znám, bylo to naše 3SB C. Hrálo pěkně, ale zkušenější B si s nimi poradilo a vyhrálo 9:4. Posledním skupinovým soupeřem byla Pražská sedma, B s ní bohužel prohrálo 4:7. Prohra je ale posunula na třetí místo ve skupině a ztratili naději na lepší umístění než 11. místo.

Křížový zápas sehráli s Rainbow banana B a podlehli 8:10, tím se posunuli opět níž. Svůj poslední sobotní zápas sehráli proti mladičké Kulaté Šachovnici, jež přehráli 13:4. Po náročném dni se šesti zápasy si zasloužili řízek a večerní pohodičku s juniory. V neděli je čekal už pouze jeden zápas, a to opět s 3SB C. S výsledkem 8:4 bralo B 15. místo. Utkání bylo o poznání lepší, herně i spiritově, bylo tedy krásným zakončením turnaje!

Zleva: Štěpán Doško, Daniel Sládek, Pavel Wolf (NT), Kryštof De la Cruz (C), Štěpán Kříž, Henrietta Ottová (C), Marie Volková, Helena Jindrová, Jitka Řehořová, Markéta Placerová, Vojtěch Sládek (Coach)

20.11.2018 napsala Heny

Céčko

V prvním zápase nás čekala P7, soupeř, který pro nás byl oříšek, z mnoha důvodů. Musím říct, že naše nervozita z celého turnaje byla znát. My, jako tým C, jsme v této sestavě hráli úplně poprvé a nebyli jsme tak sehraní. Fakt, že náš kapitán Ondra měl zlomenou klíční kost, a nemohl tak hrát, na morálce také nepřidal. Pro mnohé z nás, to byl úplně první turnaj, nepočítaje středoškolek či amatérských turnajů.Nevěděli jsme tak úplně jak hrát. P7 toho velmi obratně využila a nakonec nad námi vyhrála 8:3.

Druhý dopolední zápas jsme se už trochu začali rozkoukávat a zaměřovat se na taktiku. Naším soupeřem byli Terrible Monkeys B, kteří byli, jak jsme mohli vidět, sehraní. Nic nám ale nezábranilo makat a snažit se. Stále jsme byli vyklepaní a náběhy byly většinou do zavřené, a tak jsme mnohdy byli nuceni zahazovat disky. Přesto jsme se minutu od minuty zlepšovali, a dokázali jsme si párkrát proházet i jejich zónu a uhrát tak pár bodů. Bohužel bylo i několik dropů, které podle mého názoru, byly výsledkem nervozity nás všech. Naši handleři se v tomto zápase zapojili o trochu více než před tím, a hra se dařila o to víc. Nakonec ale naše obranné síly nestačily, a zápas proti TM B skončil 8:6 pro Monkeys. I tak to byl ale skvělý zápas, který nám velmi pomohl se zlepšit.

V dalším zápase na nás čekalo naše 3SB B, ze kterého musím říct, jsme měli docela vítr. Zároveň to byla výzva, kterou jsme přijali s největší chutí do hry. Věděli jsme že jsou to už zkušenější hráči, ale pořád to byli naši starší spoluhráči, takže jsme se na zápas velmi těšili. Do zápasu jsme šli tak nadšeni, že jsme ze začátku dokonce i vedli 2:0. V zápase se nám také povedl náš první callahan, který si připsala Kačka Vyhnalová. 3SB B se ale během hry vzpamatovalo a převrátilo skóre pomocí overů a sedmičkových náběhů, které byli pro nás C novinkou. Bohužel jsme skóre už nedokázali vyrovnat a B nad námi vyhrálo 9:4. Velmi běhavý a energický zápas. B ovšem nebylo spokojeno se zápasem po spiritové stránce, ale jelikož jsme jeden tým, dokázali jsme si to vyříkat v klidu a bez nějakých problémů.

Čtvrtý zápas a na řadě byla Žalymáda. Tento zápas byl velice běhavý, a mnohdy nám došel dech, ale i přesto jsme měli spoustu vynikajících obran. Holky přesně vycítily, že jsou na řadě ony, a dokázaly uhrát skvělé body, které se ke konci hodily. Žalymáda byl ale jednoduše velmi sehraný tým, na kterém bylo vidět že hraje už nějakou tu dobu a jak se říká, pořádně nám to nandali, když jsme prohráli 11:5.

Zleva: Ondřej Petričák, Filip Lexa, Vítek Šebestík, Martin Tetour, Michal Čutka, Ondra Štětka, Denisa Havlová, Kateřina Vyhnalová, Julie Vrtková, Tereza Nedbalová

Na řadě byli Left Overs B z Brna. Měli jsme cíl. A tím cílem bylo vyhrát a užít si zápas co nejvíc jak to jde. Byli jsme připraveni do tohoto zápasu dát úplně všechno, co nám ještě zbylo z naší energie. Zároveň jsme byli už docela sehraní a ne tak roztěkaní jako na začátku dne. Co můžu jen říct, byly to nervy a úžasný zápas v jednom. Výborná obrana céčka nedala LO nic zadarmo, a náš flat už byl také vypracovaný. Padali i rybičky zejména od našeho staršího hráče Míši, skvěle bránili i kluci, a my holky jsme překvapily pěknými náběhy. Zápas došel k UP, kdy skóre bylo 7:7. Konečný bod chytil Míša právě rybičkou, a mohlo se jít slavit!

Nedělní a zároveň náš poslední zápas, byl připraven pro nás a znovu 3SB B. Byl to zápas o 15. místo, a my se o něj chtěli poprat stejně dobře, jako nám to vyšlo v sobotním zápase proti LO. Tento zápas jsme si myslím, užili nejvíc. Skvělá přátelská atmosféra, energický zápas plný úžasných hodů jak ze strany C tak i B a výborná obrana. Bohužel nám znovu utekly body při sedmičkových nábězích, které B vycházely na jedničku. Během zápasu jsme měli obrovskou podporu našich opatrovníků – Matěje Štětky a Matěje Vilímka. Ti, jako při všech zápasech na sobě nikdy nedali známku nervozity, smutku či vzteku. Každopádně tento zápas byl jak spiritově tak po hrací stránce skvělý, i přesto že nám naše B nakonec dalo 8:4.

20.11.2018 napsala Deniska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *