Slunce, zlato, Malšice

Áčko

S ohledem na stížnosti na podzimní termín mixové sezóny se mistrovství České republiky v MIXU přesunulo do rozpáleného slunečního června, konkrétně na první víkend 2.-3. 6. I lokací se mixové mistrovství přesunulo na teplejší jih do Malšic u Tábora. Naše Áčko se po loňském stříbrném výkonu automaticky kvalifikovalo do 1. ligy společně s dalšími 9 týmy, mezi kterými po dlouhé době nebyl žádný B tým, bohužel tedy ani náš.

Už od sobotního rána bylo zřejmé, že kromě soupeřů budou muset hráči bojovat i s pražícím sluníčkem a že týmy, které si přivezou více hráčů a dokáží síly lépe rozložit mezi nejvíce hráčů budou mít oproti menším celkům velikou výhodu, což se také potvrdilo. V prvním zápase se 3SB utkalo se žďárskými Chupacabras, kteří přijeli ve výrazně obměněné sestavě, když místo posil ze Slovenska přivezly nové rekruty z Vysočiny. Nesehraní jihočeši dali Chupkám nejprve několik příležitostí k vedení, ale za stavu 4:1 se vzpamatovali a zápas obrátili ve svůj prospěch výhrou 15:6. V druhém zápase proti pražským Terrible Monkeys se sice naši hráči ještě stále sehrávali, nicméně žádné velké otáčení skóre nebylo potřeba, byť nám v útoku několikrát pomohlo velké štěstí, odnesli jsme si výhru 15:9. V předposledním zápase ve skupině si museli budějovičtí poradit se svými jihočeskými rivaly z Písku. Vzhledem k velikému respektu ze soupeře jsme si dali záležet především na začátku utkání a tak nebylo potřeba žádných velkých dramat k výhře nad PeaceEggem 15:7. Po pauze nás pak čekal streamovaný zápas proti Pražské 7, ve kterém jsme drželi otěže po celý zápas a výhrou 15:5 jsme tak úspěšně zakončili sobotní část turnaje 1. místem ve skupině.

Neděle už pro 3SB A byla o poznání obtížnější i přes příjezd posily ze Švýcarska Malvíny Voclové kvůli zranění Elišky Zikešové a odjezdu Vojtěcha Sládka. Ve čtvrtfinále na ně naběhli brněnští Left Overs, kteří se po nevydařené sobotě probojovali skrz baráž přes P7 a byli tedy nejen rozehraní, ale také na vítězné vlně. Po prvním poločase se jen těžko dalo soudit, kdo zápas vyhraje, neboť si Left Overs dokázali vzít zpět 2 breaky, které si 3SB A těžko vydobylo a vzali si tak poločas 8:7. Druhý poločas byl ale nepochopitelně jednostranný v náš prospěch, když se Left Overs nepodařilo donést ani jediný bod a odcházeli tak s prohrou 15:7. Do semifinále se oproti očekávání probojovali žďárští Chupacabras, kteří dokázali porazit ve čtvrtfinále loňské mistry ze Žluté Zimnice. Začátek se sice podobal sobotnímu zápasu, ale oslabené Chupky po pár zranění ze soboty nedokázali udržet krok a i přes velký počet chyb na straně 3SB se stále navyšoval náš náskok, až jsme zápas ukončili výsledkem 15:8.

3SB se tedy probojovali až do samého finále mistroství, kde na ně čekali organizátoři turnaje, tedy Prague Devils. I ti disponovali velmi širokým a zkušeným kádrem a dovoluji si tvrdit, že si týmy navzájem dopřály nejkvalitnější zápas turnaje, jak by to u finále mělo být. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, žádnému týmu se nepodařilo odskočit o více než 2 body. I škála taktik a obran byla velmi pestrá z obou stran, o highlightech nemluvě. Štěstí si na svoji stranu nakonec přitáhli hráči 3SB a výsledkem 15:13 se tak po 4 letech znovu stávají mistry České republiky v kategorii MIX.

Nutno dodat, že všechny zápasy se vyznačovaly velice spiritovou hrou z obou stran, za což soupeřům děkujeme a doufáme, že si české ultimate tuto úroveň SOTG udrží. I kvůli velmi spiritovým výkonům našich soupeřů nás tedy možná překvapilo 1. místo v tomto ocenění, které naši radost z vítězství mnohokrát umocnilo.

Tímto turnajem se s námi také na nějaký čas rozloučil Lipi, který se, pokud jde o mix, rozhodl raději věnovat nováčkům ve Žďáru nad Sázavou, kde nyní bydlí. „Svou kariéru a obzvlášť posledních 5 let v 3SB jsem si neuvěřitelně užil a ukončit kariéru mistrovstvím s takovým výsledkem jsem si snad ani neopovažoval přát. Všem moc děkuji za jejich podíl na růstu 3SB a doufám, že se vám bude dařit minimálně stejně skvěle jako nyní.“

Děkujeme Prague Devils za velmi dobrou organizaci turnaje v náročných podmínkách a gratulujeme ke skvělému výkonu ve finále a stříbrné medaili, kterou si z turnaje odvezli. Gratulace také posíláme do Žďáru nad Sázavou týmu Chupacabras za bronzové umístění, které ač bylo trošku nečekané, určitě si ho svým výkonem zasloužili.

Zleva: Jiří Svatoš, Štěpán Kupka, Matěj Štětka, Pavel Pelikán, Matěj Petrovič, Martin Lipert, Matěj Vilímek, Michal Marek (C), Tadeáš Vávra, Ráchel Tošnerová, Eliáš Lipert, Sarah Tošnerová, Malvína Voclová, Anna Dvořáková, Sofie Schwarzová, Eliška Zikešová, Tereza Burešová

4. 6. 2019 napsal Lipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *