Trnavské EUCR-E

Po několika ročnících ve Vídní se letošní EUCR-E, tedy východní kvalifikace na finále evropské ligy, přesunula do slovenské Trnavy, kde proběhla v rámci Trnava Frisbee games.

OPEN

Budějovický open tým, který celou evropskou sezónu hraje ve spojení s pražskými FUJ, se do Trnavy vydal obhájit první místo z loňské kvalifikace a zajistit si co nejlepší nasazení na finálový turnaj, který se měl odehrát v italském Caorle.

Díky prvnímu místu z Šardic odjížděli FUJ na tento turnaj jako první nasazený tým. Ve skupině je tak čekal další český tým Terrible Monkeys, Cosmo Maribor, polská Mojra, tým FWD>> z Vídně a Prague Devils. Se všemi týmy ve skupině si kluci dokázali poradit. Nejtěžší zápas odehráli v sobotu po poledni s rakouským týmem Forward, který pravidelně patří mezi největší soupeře. Zápas to byl od začátku velmi vyrovnaný, ale ke konci zápasu dokázal pražsko-budějovický tým soupeři odskočit a zajistit si první místo ve skupině.

Kvůli velmi vydatnému dešti se museli všechny nedělní zápasy přesunout na umělé hřiště, kde se odehrávaly už jen důležité zápasy, které rozhodovaly o postupových místech na EUCF. Kluky tak čekal ráno zápas s rakouskými Catchup Graz. Bylo jasné, že pokud FUJ vyhrají, zajistí si celkové první místo, pokud ne, bylo možné, že by se museli ještě rvát o postupová místa. Tým ze Štýrského Hradce udělal pod tlakem obrany českého týmu několik chyb, které rozhodli o konečném výsledku zápasu. Tým FUJ tak i letos postoupil z prvního místa na finálový turnaj, kam pojede bojovat o vysněné TOP 8. Navíc získali kluci i cenu Spirit of the game!

FUJ – TM             15:9

FUJ – Cosmo      15:12

FUJ – Mojra       15:11

FUJ – FWD>>     15:13

FUJ – PD              15:11

FUJ – Catchup   15:11

Spirit: 11.83

Zleva: Jiří Svatoš, Kryštof Holeček, Matěj Krejčiřík, Matěj Štětka, Pavel Pelikán, Michal Marek, Martin Prach, Vojtěch Prušák, Filip Kupka Jiří Zdvomka, Vojtěch Palouš, Matěj Knopp, Tomáš Němeček, Matěj Vilímek, David Novák, František Holub

napsal Vilma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *