Uzavření zlaté sezóny

Již tradičně se v září konalo v Českých Budějovicích Mistrovství České republiky v kategorii OPEN a WOMEN. Na jih Čech dorazilo v každé kategorii osm nejlepších týmu, první tři týmy z loňského mistrovství a pět nejlepších z kvalifikačního kola v Dobrušce.

OPEN A

Kluci pojali finále jako poslední přípravný turnaj před finále Evropské ligy, který se konal hned víkend po turnaji v Českých Budějovicích, proto za 3SB nehráli jen českobudějovičtí kluci, ale i hráči z pražského FUJ. Evropský tým se tak stal největším favoritem turnaje.

Ve skupině tým narazil na Pražskou 7, tým z Písku a loňské vicemistry Prague Devils. První zápas, který se odehrál na hřišti Na Sádkách, odehráli 3SB A proti P7. Po vyrovnaném začátku se dokázali domácí bodově odtrhnout a porazit papírově slabšího soupeře poměrně jednoznačně 15:3. I druhý tým dokázali kluci v klidu zdolat a čekal je tak poslední zápas ve skupině proti PD. Vítěz tohoto zápasu měl jít pak v neděli na nejslabší tým ze skupiny A. I nejvyrovnanější zápas ve skupině nakonec skončil vítězstvím 3SB A, avšak oba týmy věděli, že musí některé věci do neděle zlepšit.

Vojtěch Sládek ve finále proti PD

Nedělní čtvrtfinále odehrál tým už na hlavních hřištích na Sokolském ostrově. Zápas odehráli kluci proti týmu z Brna Left Overs a poměrně drtivě si se soupeřem poradili 15:4, kdy první bod dával soupeř až za stavu 6:0. Vyhrané čtvrtfinále poslalo 3SB A do bratrovražedného semifinále proti 3SB B. Zápas proti svým spoluhráčům byl jeden z nejtěžších zápasů na turnaji. Oba týmy měli velmi podobné taktiky a věděli, jak různé situace bránit i jak kteří hráči hrají. Zápas nakonec rozhodli zkušenosti a A-tým si tak zahrál i finále. V úplně posledním zápase turnaje potkali 3SB opět Prague Devils. Zápas to byl ještě vyrovnanější než ten ve skupině, kdy v první půli bylo doneseno několik breaků na obou stranách, avšak nakonec si jí domácí urvali pro sebe. V druhé půli už PD udělalo několik chyb pod stále se zvyšujícím tlakem, které se červeným podařilo potrestat a 3SB tak po 23 letech získali titul mistrů České republiky v kategorii OPEN!

 

Jiří Svatoš ve finále proti PD

Spirit: 11.1667
3SB A– P7 15:3
3SB A– PE 15:8
3SB A– PD 15:10
3SB A– LO 15:4
3SB A– 3SB B 15:9
3SB A– PD 15:11

Nahoře zleva: Vojtěch Prušák, Martin Prach, Pavel Pelikán, Matěj Knopp, Matěj Krejčiřík, Daniel Pína, Jan Ondráček, Matěj Štětka, Filip Kupka Uprostřed zleva: Jiří Svatoš, František Holub, David Novák, Michal Marek, Kryštof Holeček, Štěpán Kupka Ležící zleva: Matěj Vilímek, Vojtěch Sládek Chybí: Martin Lipert

napsal Vilma

OPEN B

Po postupu z kvalifikace bylo vrcholem naší sezóny mistrovství České republiky v Českých Budějovicích, kde jsme společně s částí kluků z FUJ bojovali o co nejlepší umístění a o drahocenné zkušenosti. V sobotní skupině jsme po vyhrocených zápasech s Yellow Block a Left Overs, které končily universe pointem, uhráli druhé místo ve skupině s jednou prohrou a dvěma vítězstvími.

Michal Čutka v zápase proti YB

V neděli ráno nás čekal čtvrtfinálový zápas s PeaceEgg, který jsme s přehledem vyhráli 15:10, což nás posunulo do semifinále, kde jsme hráli proti 3SB A. Ačkoliv jsme tento zápas prohráli, byl intenzivní a rozhodně jsme jim ho nedali zadarmo. 

Štěpán Kříž v zápase proti LO

Náš poslední zápas tohoto turnaje byl o třetí místo s Terrible Monkeys. Byl to těsný zápas, kde jsme se o výhru prali až do konce, ale bohužel jsme „opicím“ podlehli 15:13 a z turnaje si odnášíme bramborovou medaili. Děkujeme všem posilám z FUJ a už se těšíme na další venkovní sezónu! 

Spirit: 12
3SB B– TM 6:15
3SB B– YB 15:14
3SB B– LO 12:11
3SB B– PE 15:10
3SB B– 3SB A 9:15
3SB B– TM 13:15

Nahoře zleva: Cyril Šimon, John Doherty, Šimon Zavadil, Štěpán Zavadil, Jiří Tomášek, Karel Knopp, Karel Raus, Ondřej Votruba, Kristián Hrušák Dole zleva: Štěpán Kříž, Tadeáš Vávra, Filip Lexa, Jáchym Hrušák, Michal Čutka, Christopher de la Cruz, David Štafl Chybí: Vojtěch Palouš

napsal Michal Čutka

WOMEN

Na letošní Mistrovství České republiky v kategorii Women jsme se vydaly s velmi početnou sestavou, doplněnou o šest našich mladých pušek z našeho B týmu, připraveny dobýt další cennou medaili.

Sobota pro nás byla velmi úspěšnou. Všechny zápasy jsme vyhrály, ačkoliv všechny týmy nás svým způsobem potrápily, a proto každý zápas byl poctivě vydřený. Po výborné večeři jsme se začaly těšit na nedělní zápasy a další úspěchy.

Sofie Schwarzová ve finále proti FUJ

Nedělní čtvrtfinále s PeaceEgg women dopadlo příznivě pro nás a tím se náš sen o zlaté medaili stával čím dál dosažitelnější. Semifinále s Terrible Monkeys nám dalo pěkně zabrat, ale nakonec jsme se zvedly a s pětibodovým náskokem vyhrály 15:10 a pak už byl úkol jasný, vyhrát finále a splnit naše předsevzetí.

Finále s Fujnicí už nám šlo lépe a díky naší nabušené obraně jsme s přehledem vyhrály 15:9. 

Ke svým úspěchům si tedy můžeme připsat další medaili a spoustu skvělých momentů jak na hřišti, tak i mimo něj. 

Jana Šromová ve finále proti FUJ

Spirit: 11.1667
3SB – LO 15:8
3SB – PD 15:8
3SB – VB 15:12
3SB – PE 15:3
3SB – TM 15:10
3SB – FUJ 15:9

Nahoře zleva: Denisa Havlová, Sofie Schwarzová, Marie Volková, Helena Jindrová, Lenka Krausová, Anna Zvěřinová, Eliška Zikešová, Ráchel Tošnerová Dole zleva: Sarah Tošnerová, Jana Šromová, Lucie Österreicherová, Tereza Burešová, Anna Dvořáková, Klára Mydlilová, Adéla Dobiášová Chybí: Lenka Slavíková

napsala Klárka

Svými dvěma vítězstvími v obou kategoriích tak potvrdil českobudějovický tým svou letošní dominanci, kdy dokázal zvítězit ve všech třech kategoriích v hale i venku, a získat tak 6 titulů mistrů České republiky!

Chtěli bychom pogratulovat i týmům Prague Devils a Terrible Monkeys za druhé a třetí místo v kategorii OPEN a FUJ a Terrible Monkeys v kategorii WOMEN. Děkujeme i za krásné spiritové zápasy a blahopřejeme výhercům Spirit of the game: Terrible Monkeys a Východní Blok!

Na reportáž o MČR v České televizi se můžete podívat zde.

Na všechny zápasy hrané na hřišti č.1 se můžete podívat na youtube kanálu Czech ultimate.

Děkujeme také Henriettě Ottové, která byla hlavní organizátorkou letošního mistrovství.

Zanedlouho se můžete těšit i na ohlédnutí za sezónou z pohledu všech třech kapitánů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *