Výhledy Michala Marka – zahrajeme si?

Tak jak vidíš mixovou sezónu, Míšo?

Myslím, že cílem je udržet se v kondici na příští rok.

 

Počkej, jakože sezóna nebude?

Včera se prodloužil nouzový stav, tak nějak nevím… Jsem k tomu takovej skeptickej. Mixová kvalifikace je naplánovaná na konec května, což je vlastně za chvíli. A aby se předtím stihly nějaký tréninky nebo soustředění… nevím, nevím.

 

Pojďme doufat, že tréninky i turnaje v nějaké podobě proběhnou. 3SB, i když se nám v mixu daří a hráli jsme dřív i evropskou ligu, je teď ale spíš tým zaměřený na open a women kategorie. Prosadíš si mixový tréninky?

Jasně, to není problém. Já mám mix hrozně rád právě proto, že nás jako tým donutí k jinýmu přemýšlení, nastaví trochu jinou komunikaci, tlačí nás k společný domluvě. Podle mě je i pořádnej teambuilding stejně spíš ten mixovej, než oddělenej.

V rámci přípravy bych rád stihnul právě soustředění před kvalifikací, po ní ideálně nějaké přáteláky s českými týmy. Každej se bude na frisbee těšit, tak by to neměl být problém. A víkend před MČR zase soustředění. Ale to samozřejmě záleží na aktuálních nařízeních…

 

Jak vlastně vybíráš sestavu, když většinu roku se holky a kluci připravují odděleně?

Sleduju, jak se kdo připravuje individuálně, koukám na úroveň docházky na tréninky nebo přípravný akce, prostě jak je kdo tomu týmu “oddanej”. Taky máme takovej “poradní orgán” – “Mixovou radnici”. Tam jsou open i women kapitáni a zároveň se tam může přihlásit každý hráč, který má zájem k mixu něco říct. Snažím se, aby tam byly zastoupený všechny věkový kategorie.

 

Loni jsme měli tři týmy víceméně rozdělené podle věku. Plánuješ to tak i letos?

Nejspíš ne. Junioři loni dostali šanci projevit se v těžkých herních situacích, někdo obstál lépe, někdo trochu hůř, snad jim to něco dalo. Letos bych to chtěl spíš “tradičně”, podle výkonnosti. Hodně nadupaný Áčko a dostatečně nadupaný Béčko a Céčko. A kdyby bylo i Déčko, tak tím líp!

 

Jak vidíš letošní plážové mistrovství? V 3SB je to takový otloukánek, složí se na něj pár lidí, bere se jen jako funturnaj. Není to škoda? Přeci jen i v téhle kategorii je šance jet na kvalitní evropské šampionáty.

No, já ten beach… nějak mi prostě není moc blízký. V týmu ale máme plno hráčů, kteří mají zkušenosti z evropských i světových plážových turnajů. Takže bych byl moc rád, kdyby se toho třeba někdo ujal.

 

Děkuju za rozhovor, napadá Tě ještě něco k mixu?

Já jen doufám, že prostě ta sezóna bude! Těšili jsme se na mistrovství světa dospělých, U24, a nic. Tak třeba aspoň pár turnajů nebo na podzim EUCF, i když to se u nás v týmu mixu netýká. Ale napadá mě, že by třeba mohlo klapnout WUCC 2022.

 

Tam by chtěly jet asi i holky, ne?

Jasně. Ale open se u nás nesloží, leda v nějakém spojení. Tak kdyby to holkám třeba nevyšlo, přeci jen jich je plno mladých, nemusí na to mít peníze… Mohla by to být zajímavá příležitost, uvidíme.

 

Děkuju za rozhovor Míšo, budu se těšit na tréninku. A za korekturu tohoto, minulého i budoucího rozhovoru děkuji Máje Voclové. Ráda si ještě občas zopakuje češtinu.

 

napsala Áňa

foto: Tomáš Kouba

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *