Zlatonosné Brno

Tento víkend se 3SB podařilo dokončit něco, o čem jistě sní každý tým – OPEN i WOMEN vytěžily z letošního halového mistrovství zlaté medaile, čímž společně se zlatem z mixu dovršilo mistrovský hattrick. Ovšem, ať to zní jakkoliv bláhově, cesta k vítězství byla v obou případech dost trnitá.

OPEN

V klučičí sestavě opět došlo k jistým změnám – Matěje Štětku a Toma Krále vystřídal ostřílený Filip Kupka (Sporťák) a o poznání mladší Matěj Petrovič (Pedro). Na začátku turnaje ale náš open rozhodně mistry nepřipomínal. V prvním zápase s domácími Left Overs se kluci trápili, hlavně kvůli nedorozuměním na útoku. Zápas nakonec vyhráli s rozdílem 2 bodů, což odpovídalo kvalitě hry obou týmů. Ukázalo se ovšem, že kluci své miskomunikace dokáží rychle odstranit a druhý zápas proti bratrským FUJ už naznačoval, že naši hoši v tomto turnaji míří vysoko. Ani další týmy z Prahy už kluky nedokázaly zaskočit, jak netradičně sestavená Žlutá Zimnice, tak velmi klasičtí Prague Devils.

3SB : Left Overs                               9 : 7
3SB : FUJ                                        10 : 5
3SB : Žlutá Zimnice                         13 : 7
3SB : Prague Devils                         9 : 6

V neděli to kluci měli jako na houpačce. Ve čtvrtfinále je vyzval tým Peace Egg, který naše chlapce překvapil velmi těsnou osobkou a spolehlivým donášením breaků. Zápas se nakonec zvrtl do pravého jihočeského derby, které vyústilo universe pointem, ve kterém přálo víc štěstí 3SB. V semifinále kluci nastoupili proti Východnímu Bloku. Ač to byl zápas velmi příjemný a intenzivní, Východní Blok tahal za kratší konec a žádné drama se nekonalo. Přesto obdivujeme jejich výkon, který v 8 hráčích na mistrovství podali. O titul se sice kluci poprali opět s Prague Devils, přesto se jednalo o úplně jiného soupeře a jiný zápas než v sobotu. Finále bylo od samého začátku velmi napínavé, 3SB se dostalo pod tlak a doneslo svůj první bod až za stavu 2:0 pro PD, kdy už do útoku musel jít pomoct kapitán Peli. Poté se týmy tahaly o každý bod, 3SB postupně vyrovnalo a dokonce se dostalo do dvoubodového vedení. To ovšem zase ztratilo a zápas se musel rozhodovat až v universe pointu. Na ten šlo 3SB útokem, který se jim povedlo sice bez turnoveru, ne však bez problémů donést a kluci se tak bez jediné porážky staly halovými mistry roku 2019, což je v novodobé historii první openový titul 3SB. Tímto PD děkujeme za skvělý a kvalitní zápas ve všech směrech.

3SB : Peace Egg                               8 : 7
3SB : Východní Blok                       10 : 5
3SB : Prague Devils                     11 : 10

Kapitán klučičího celku Pavel Pelikán (Peli) vyzdvihuje především trpělivost útoku v nejdůležitějších momentech: „Do Brna jsme jeli s úmyslem bojovat o nejvyšší příčky. Čtvrtfinále i finále se rozhodovalo v UP, do obou jsme šli útokem. Oba útoky jsme proměnili bez zaváhání. Z víkendu bych hlavně vyzdvihl skutečný týmový výkon a důvěru všech hráčů v systém a řád.“

Za náš OPEN tímto gratuluji všem ostatním medailistům – stříbrným Prague Devils a bronzovým Chupacabras. Gratulace také patří Východnímu Bloku, který vyhrál cenu Spirit of the Game. Nutno ještě dodat, že naši kluci byly v tomto ocenění hned v závěsu za nimi.

Zleva: Pavel Pelikán (C), Matěj Vilímek, Matěj Knopp, Vojtěch Sládek, Filip Kupka, Tadeáš Vávra, Martin Lipert, Michal Marek, Matěj Petrovič, Jiří Svatoš

WOMEN

Naše holky byly po vyhraném Prague Winter favoritkami turnaje od začátku. I u nich se v sestavě čarovalo, za zkušené hráčky Máju Voclovou a ex-kapitánku Janču Šromovou nastoupily nadějné juniorky Mája Volková a Adéla Dobiášová. Turnaj pro holky začal slibně a to výhrou proti věčnému rivalovi Velké Moravě. V neúplné sestavě 7 holek se VM po třech breacích už nedokázalo vzchopit a zápas tak prohrály. Poté ovšem přišly na řadu holky z Prague Devils, které se po vyrovnané první polovině zápasu odtrhlo o 2 breaky a naše holky tak celkem bezpečně porazily. Se zbytkem skupiny – FUJ a Atrofované Ruce – si však 3SB ženy hravě poradily a po vzniklém kolečku obsadily první místo ve skupině.

3SB : Velká Morava                       9 : 7
3SB : Prague Devils                       7 : 10
3SB : FUJ                                      12 : 1
3SB : Atrofované Ruce                  12 : 6

Cestu do finále měly holky o poznání hladší než kluci. Ve čtvrtfinále spolehlivě porazily Left Overs a v semifinále s překvapivým rozdílem Východní Blok, který si nevěděl rady proti zónové obraně našich děvčat. I začátek finále zvládly holky lépe, breakem ve třetím bodě se dostaly do brzkého vedení. Ještě v první polovině však několikrát zachybovaly a rázem prohrávali o 2 body. Téměř do konce to vypadalo, že si Žlutá Zimnice vedení nenechá vzít, ovšem v posledních 5 minutách podlehli tlaku 3SB power lajny a zápas tak nabral překvapivě rychlý spád. I naše holky tak dokázaly po loňské méně úspěšné halové sezóně získat titul halových mistryň ČR.

3SB : Left Overs                            11 : 7
3SB : Východní Blok                      15 : 6
3SB : Žlutá Zimnice                    13 : 10

„Letošní HMČR byl můj třetí turnaj po PD hale a Prague Winter, který jsem kapitánovala. Turnaj jsme zahájily výhrou nad nejobávanějšími soupeřkami z Velké Moravy a to nám dodalo velkou motivaci do zbytku turnaje. V sobotu jsme skončily první ve skupině, avšak s jedinou prohrou proti PD, což byl zápas, kde jsme si vybraly všechny osobní chyby. Celkově jsem byla nadšená z výkonu všech 3SB holek. V týmu byla skvělá atmosféra, už od pátka jsme věděly, že to bude medailový víkend. Také jsem moc ráda, že jsme si zlepšily spirita. Do finále jsme nastoupily proti Žluté Zimnici, a přestože jsme ze začátku dostaly 1 break, dokázaly jsme skóre otočit a vyhrát.“ říká o svých svěřenkyních kapitánka Anna Dvořáková.

I dalším medailistkám v kategorii WOMEN patří gratulace, stříbrné Žluté Zimnici a bronzovému Východnímu Bloku. Spirit of the Game u holek vyhrál tým FUJ, o druhé místo se dělí naše holky s Východním Blokem.

Zleva: Sarah Tošnerová, Ráchel Tošnerová, Anna Zvěřinová, Eliška Zikešová, Sofie Schwarzová, Marie Volková, Adéla Dobiášová, Aneta Vejdová, Anna Dvořáková (C), Tereza Burešová

V neposlední řadě také musíme poděkovat organizátorům celého mistrovství týmu Left Overs za hladkou organizaci a zvyšování úrovně turnajů (např. statistiky v Catcheru).

25. 2. 2019 napsal Lipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *