3SB opět na evropské scéně

Minulý víkend (19.-20.5.) se v Šardicích na Moravě odehrálo první kvalifikační kolo evropské ligy. Naši hráči bojovali o postup v obou kategoriích, holky samostatně a kluci ve spojení s pražskými FUJ dokonce ve dvou týmech.

WOMEN

Naše holky byly po loňské úspěšné sezóně velkými favoritky na získání jednoho ze čtyř postupových míst. Do Šardic vyrazily v počtu 15 hráček, přičemž se do sestavy kromě zkušených princezen vešly i naše vycházející, leč zatím nezkušené hvězdy. Jelikož systém umožňoval kvalifikovat se už po sobotních zápasech, daly do toho naše holky všechno a bez větších dramat skupinu, a tím pádem i jistý postupový spot vyhrály.

3SB vs OutSisterz (SK) 15 : 9
3SB vs Whatever (PL) 15 : 2
3SB vs Bambi (HU) 15 : 5
3SB vs Prague Devils (CZ) 15 : 10

V neděli pak naše holky čekala jediná porážka na turnaji, když narazily na polské Troubles, které jako jediné našli recept proti zónové obraně budějických krasavic a které se připravují na WUCC (klubové mistrovství světa) v USA. Tímto Troubles přejeme hodně štěstí jakožto jedněm z mála reprezentatů z našeho regionu. V posledním zápase 3SB čekala odveta proti Prague Devils, které opět porazily a odváží si tak druhé místo z evropské kvalifikace.

3SB vs Troubles (PL) 8 : 15
3SB vs Prague Devils (CZ) 15 : 13

„Náš cíl byl jasný – v sobotu vyhrát skupinu a tím se bez dalších stresů kvalifikovat do Vídně. To se nám podařilo a navíc jsme téměř vůbec nestahovaly sestavu, jen s PD jsme musely sáhnout i po této zbrani. V neděli jsme narazily na Troubles, které proti nám vystartovaly bezvadným útokem a naše snahy o přizpůsobení se nepomohly. Nakonec si odvážíme druhé místo a už se moc těšíme do Vídně!“ komentuje úspěch našich holek Sára, která celý víkend podporovala svůj tým ze sidelajny.

Zajímavou změnou oproti loňskému roku je ztráta dvou slovinských posil z týmu Cosmo Maribor, jelikož se jejich tým dokázal také kvalifikovat do dalšího kola evropské ligy. Z posil se tak staly soupeřky a naše holky budou muset ukázat, že s jejich týmem tato ztráta nijak neotřese. My však pevně věříme, že jim to nebude dělat větší problémy.

Zleva: Tereza Burešová, Eliška Zikešová, Aneta Vejdová, Jana Šromová, Malvína Voclová, Barbora Hajná, Sofie Schwarzová, Anna Zvěřinová (Jáchym Karásek), Ráchel Tošnerová, Anna Dvořáková, Sarah Tošnerová, Adéla Dobiášová, Jitka Řehořová, Helena Jindrová, Klára Mydlilová, Tereza Tichá

OPEN

Po spojení s FUJ dorazilo do Šardic 19 hráčů z obou týmů plných očekávání, zda bude tato kooperace přínosná nebo ne. Openový rozpis bohužel nenabízel příliš možností, jak si to ověřit. V sobotu kluky čekaly jen dva zápasy proti výrazně slabším soupeřům (Perun a FreeBees), v neděli pak hrály proti dvěma předním českým týmům (Prague Devils a Yellow Block). Všechny zápasy bez větších problémů vyhráli, přesto se však nedá říct, že by byl odvedený výkon úplně uspokojivý. Určitě nás do srpna čeká ještě spoustu práce, než budeme připraveni konkurovat rakouské elitě.

FUJ vs Perun (PL) 15 : 2
FUJ vs FreeBees (HU) 15 : 7
FUJ vs Yellow Block (CZ) 15 : 5
FUJ vs Prague Devils (CZ) 15 : 10

Za zmínku také stojí 3. místo v SOTG s krásným průměrem 11.25 bodů na zápas.

Jedním z hráčů v týmu je i juniorský reprezentant ČR Jáchym „Gymli“ Hrušák, který si spojení chválí: „Na turnaj do Šardic jsem se moc těšil a teď s odstupem můžu říct, že bylo na co. Samozřejmě, měli jsme i slabší chvilky a pokud chceme bojovat o vrchní příčky v Evropě, tak budeme muset ještě zamakat, ale atmosféra v týmu by nemohla být lepší a věřím, že do září vychytáme všechny mouchy a na Evropě se setkáme s úspěchy.“

Pod vlajkou 3SB zápasil v Šardicích i druhý tým z tohoto spojení, ale kluci „z béčka“ už bohužel tak úspěšní nebyli. Hned v prvním zápase nešťastně prohráli s Uprising v universe pointu (ti nakonec obsadili 3. místo) a ani jeden z dalších dvou zápasů se jim nepodařilo vyhrát, čímž už v sobotu ztratili šanci na postup. Tým hodně poškodil nezodpovědný přístup některých hráčů, kteří se na poslední chvíli odhlásili z turnaje a kluci tak museli hrát ve 12 hráčích. To pro nás tedy bohužel znamená jeden nesplněný cíl a poučení, kde je potřeba přidat příští rok.

3SB vs Uprising (PL) 14 : 15
3SB vs Yellow Block (CZ) 7 : 15
3SB vs LOL (HU) 10 : 15
3SB vs Baník lásky Prievidza (SK) 10 : 15

Jedním ze statečných bojujících za 3SB byla i naše legenda Fanda Vilímků: „Celkově se mi to líbilo. Nehráli jsme moc dobře, ale i tak jsme byli díky sousku celkem sehraní a věděli jsme, jak kdo bude hrát a co od koho čekat. Strašně nám pomohl Pepé. Myslím, že jsme si i docela sedli jako „tým“. Aspoň za sebe můžu říct, že to byla docela velká zkušenost. To je asi všechno, co bych k tomu mohl dodat… “

Tímto gratulujeme všem týmům, které se kvalifikovaly do dalšího kola a budeme se na ně těšit ve Vídni (Prague Devils OPEN, Uprising, Yellow Block, Mojra, Cosmo Maribor OPEN, Troubles, Prague Devils WOMEN, Cosmo Maribor WOMEN).

3SBabies

Mimo jiné se v Šardicích sjel i nadměrný počet dětí. Kromě našich dvou borců Jáchymka a Eliáška se dostavili i Lukášek, Eliášek a Evelínka z FUJ a Cilka z PD. Jáchym nejprve zkontroloval Eliáše, jestli pořádně roste a když seznal že ano, konečně jsme se dočkali jeho slůvek uspokojení „Takoj, takoj, takoj, takoj“. Potom se šel seznámit s vrstevníky z FUJ, kteří ho vroucně přijali mezi sebe.

21.5.2018 napsal Lipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *