Doba bronzová

Druhý zářijový víkend se konalo Mistrovství ČR v kategoriích Open a Women. Turnaj jsme již tradičně pořádali na domácím Sokolském stadionu v Českých Budějovicích a zároveň naše týmy nastoupily s medailovými ambicemi v obou kategoriích.

WOMEN

Women 3SB se na mistrovství ČR pokoušely nejen obhájit loňský titul, ale dokonce získat i hattrick! Z druhé kvalifikace z Dobrušky pro to měly nejlepší předpoklad – nasazené první místo díky A, ke kterému se přidalo zkušenostmi nabité B. Hned první zápas je ale mírně zaskočila Žlutá zimnice. Sestavu stahovaly málo a nakonec prohrály v universe pointu. Další zápas je čekala Pražská 7, kterou s přehledem porazily. Poslední zápas si zahrály s Východním blokem, budoucím stříbrným medailistou. Výsledkem 15:10 si zajistily druhé místo ve skupině.

První nedělní zápas byl křížový s Terrible Monkeys. 3sbeauties si s Pražačkami poradily a se skóre 14:10 se dostaly do semifinále. Tam na ně čekala Velká Morava. První bod byl úspěšný, obrana hned proměnila útok a 3SB získaly první bod. Obraně se pak podařilo breaknout ještě jeden útok, bohužel ani to nakonec nestačilo. Oba na týmy začaly stahovat sestavu, sil ubývalo. 3SB však došly síly dříve, či snad na hřišti chyběla kapitánka Jana Šromová, která se zranila ve Vídni, každopádně nakonec podlehly v universe pointu 14:15. Velká Morava pak pokračovala ve vítězné šňůře, ve finále porazila VB a brala zlato.

Zato domácí tým čekal souboj o třetí místo. Druhé semifinále prohrála Žlutá zimnice. Utkání o třetí místo si ale 3sbuchty už nenechaly vzít a Zimnici porazily i bez stahování sestavy 15:7. Nakonec tedy nezůstaly bez medaile a braly 3sbronz!

10.9. napsala Heny

OPEN

Do turnaje jsme vstupovali bez několika zraněných hráčů, o to větší prostor tak dostali mladší hráči, kteří mohli zúročit zkušenosti nabyté při spolupráci s pražskými FUJ. V prvním sobotním zápase jsme narazili na favorita skupiny Yellow Block. Přestože nám soupeř nabídl řadu příležitostí k breaku, naše obrana je nedokázala využít a naopak náš ještě ne zcela sehraný útok několik bodů neproměnil, což nakonec vyústilo v prohru 11:15. Optimální formu se nám bohužel nepodařilo najít ani v následujícím zápase proti Chupacabras. Vinou několika osobních chyb jsme se rychle dostali do tříbodové ztráty, kterou se nám po zbytek zápasu nepodařilo dohnat a nezbylo nám než se smířit s porážkou 12:15. Celkový dojem se nám podařilo mírně napravit hladkou výhrou 15:4 nad Pražskou 7. Do čtvrtfinále jsme tedy vstupovali ze třetího místa ve skupině a v křížovém zápase nás čekal druhý tým skupiny B Terrible Monkeys.

Prvním nedělním zápasem jsme vstoupili do vyřazovací části turnaje, klíčové čtvrtfinále rozhodující o možnosti porvat se o medailová umístění jsme odehráli ve stažené sestavě. Napínavý zápas, kdy se oba týmy přetahovaly o těsné vedení, vyústil až do universe pointu. Vstupovali jsme do něj obranou, s vypětím sil i s jistou dávkou štěstí se nám podařilo vyvinout dostatečný tlak, ubránit soupeři finální přihrávku a následný útok proměnit. Výhra nejtěsnějším možným rozdílem 15:14 nám zajistila postup mezi čtyři nejlepší týmy letošního MČR.

V semifinále jsme se opět střetli s dosud neporaženými Yellow Block. Bohužel se na našich klíčových hráčích začalo projevovat vytížení plynoucí ze hry ve stažené sestavě, v závěru zápasu jsme již nedokázali držet krok a prohráli vysoko 9:15. Pražský tým následně zůstal neporažený i po zbytek turnaje a zaslouženě si odvezl mistrovský pohár. O bronz jsme se v posledním zápase utkali s brněnskými Left Overs. V prvním poločase jsme si vytvořili mírný náskok a precizní útok následně nedovolil soupeři si vzít body zpět. Vítězstvím 15:12 jsme dosáhli na celkové třetí místo a k medaili nakonec připojili i ceněné prvenství v bodování Spirit of the Game.

11.9. napsal Hop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *