Mixové klání v Plzni

Jak možná někteří víte, na letošním halovém mistrovství České Republiky v Mixu se ukázaly hned 3 týmy z 3SB. Céčko přijelo do Plzně pro nové zkušenosti, 3SB B pro postup do první ligy a náš A tým samozřejmě pro medaili.

Áčko

3SB A nastoupilo do sobotní ranní skupiny (i přes nelehké potyčky se vstáváním po plese) v plné síle a porazilo v prvním zápase tým z východu, Chlupatou Žábu. Podobně to bylo i s dalšími týmy ve skupině jako Terrible Monkeys, Left Overs B a Prague Devils A. Po vyhrané skupině se 3SB A soustředilo na nedělní křížové zápasy.

Ve čtvrtfinále se utkal náš tým s již dobře známým týmem Left Overs B, který se probojoval z baráže proti PeaceEggu A a zápas rozhodně nedal zadarmo. Výhra zajistila 3SB A postup do semifinále s obávanými Chupacabras, loňskými mistry České Republiky. Z urputného boje s překvapivě dobrým spiritem, který byl možná zapříčiněn absencí Jiřího Svatoše v A týmu, si 3SB odnáší výhru a postup do finálového zápasu s týmem Duranga.

Tohoto týmu se 3SB trochu obávalo, protože je to tým složený mimo jiné i z budějovických hráčů. Do finále nastoupilo 3SB s písní Sny o tygří lady na rtech a 3 bodovým náskokem na skórovací tabuli. Duranze se však podařilo skóre dorovnat a zápas skončil až v universepointu po 2 turnoverech výhrou 3SB A. Budějovičtí mistři si domů odvážejí první příčku a druhé místo ve spiritu. Za 1. místo v SOTG gratulujeme Left Overs A.

24.1.2019 napsal Tadýs

Béčko

Na mixové finále jsme jeli až v sobotu ráno, protože jsme hráli v odpolední skupině druhé ligy. Vzhledem ke spoustě omluvenek a ne moc velkému počtu hráčů na sobotu nám přišel spánek doma v postelích vhod. Z naší skupiny jsme z počátku měli velký respekt, poradili jsme si ale dobře. První ranní zápas jsme hráli se Žalymádou. Na to, že jsme měli jen tři holky, jsme do zápasu vlítli jako diví a vyhráli jsme 11:8. Ve druhém zápase jsme stále měli málo holek a náš soupeř, tým FUJ A, se toho snažil využít a hrál hlavně tři holky na lajně. Naše holky ale nepodlehly, vytrvaly a v universu jsme vyhráli 10:9. Vyhráli jsme tudíž skupinu a čekalo nás čtvrtfinále a zároveň náš poslední sobotní zápas. Na ten nám dorazily další holky a konečně nás bylo dost. Hráli jsme proti P7 B a díky tomu, že jsme před zápasem měli velkou pauzu, jsme si všichni pořádně odpočinuli a vyhráli jsme 14:5.

V neděli jsme semifinále s Atruc A prohráli jen o vlásek. Rozhodoval universe point, který jsme bohužel nezvládli tak dobře, jak jsme chtěli a prohráli jsme 9:10. Pak už nás čekal jen zápas o 3. místo s KŠ. Únava už byla znát a bodový náskok Šachovnice už jsme nezvládli dorovnat, takže jsme prohráli zase o bod a to 8:9.

Milým překvapením pro nás byla výhra Spirit of the Game.

24.1.2019 napsala Helča

Céčko

Jak už nám v sobotu ráno řekl Peli, náš hlavní úkol byl dostat se do druhé ligy, a to se povedlo. V Plzni bylo důležité nasbírat cenné zkušenosti a zážitky. Myslím, že to se podařilo, a Céčko se vrátilo domů sice na posledním místě, ale mnohem více sehrané a posunuté na další úroveň. Kdo ví, třeba už příští rok budeme na prvních příčkách ve 2. lize.

Celý turnaj byl odstartován prvním zápasem 3SB C proti Rainbow Banana. Bohumínští junioři nám ukázali, že jejich sestava je velmi silná a dokázali každé naše zaváhání proměnit v jejich bod. Výsledek 13:2 pro Banány. Další zápas jsme hráli proti velmi zkušené Žluté Zimnici. Oproti minulému zápasu jsme se zlepšili a vzpamatovali. Nedávali jsme jim nic zadarmo a šli do toho naplno. Všichni byli pořádně vyhecovaní po neskutečné rybičce v podání Štěpána Kříže. I přesto skóre 3:15 pro Zimnici. Následující zápas proti Pražské Sedmě A byl také velmi složitý. Soupeř nás vodil za nos rychlými kombinacemi a výsledkem 15:2 si zajistil postup do čtvrtfinále. Druhý den jsme nastoupili proti Nezbedným Kachničkám z Příbrami. Doufali jsme, že se nám podaří zvítězit, ale naše holky už pociťovaly únavu, protože Kachny občas nasadili 3 holky, takže žádná naše nemohla střídat. Nicméně jsme se pokusili porvat, ale z naší strany to byl trochu horší výkon oproti kvalifikaci, kde jsme hráli proti Příbrami mnohem lépe. Po výsledku 15:3 pro soupeře jsme šli do našeho posledního zápasu o 11. místo. Žalymáda dokázala využít snad každé dlouhé na rozdíl od nás. V jejich podání to vypadalo až neuvěřitelně lehce a zaslouženým skórem 13:5 si odváží 11. místo, my poslední – 12.

Jak už jsem zmínil na začátku, šlo o to nasbírat zkušenosti. Každý teď víme, na čem máme zamakat, a příští rok to pořádně vyřízneme!

24.1.2019 napsal Štěpán D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *