Kapitánské ohlédnutí za sezónou – MIXED

Ahoj, já jsem Míša a jsem moc rád, že mě Matěj oslovil, abych sepsal nějaké kratší ohlédnutí za sezónou 2018/19, kdy jsem měl to štěstí být mixovým kapitánem 3SB. Přestože holky i kluci měli svůj vrchol spíše v jiné části sezóny (Men/Women), moc se mi líbil přístup všech. I přes občasné týmové spory jsme dokázali vytvořit skvělou pozitivní atmosféru v rámci celého týmu a jsem ještě radši, že se tato atmosféra přesunula i do té druhé části sezóny a trvá doteď.

Ze statistického hlediska jsme zaznamenali nejúspěšnější rok pro klub 3SB za jeho 25 let existence. Nejenže jsme v Mixu sebrali ty nejlepší pozice, co se daly, ale hlavně jsme podpořili rozvoj a těší mě, jak se naši junioři rozvíjejí a učí i nás, starší, spoustu důležitých věcí, jak na hřišti, tak mimo něj.

Celá juniorská výprava v Bohumíně i s doprovodem

Všechno začalo prvním mixovým turnajem, a to Juniorským HMČR v Bohumíně (17.-18.11.2018). Pro mě osobně to byl poslední juniorský rok a neuvěřitelně jsem si ten turnaj užil, jako ostatně každý. Postavili jsme hned 3 týmy a stali se tak nejpočetnějším klubem turnaje. Spolu se zkušenějšími juniory jsme uvedli na českou frisbee scénu také nové tváře. Zatímco B a C tým nasbíral spoustu zkušeností, A tým se rozloučil s turnajem stříbrnou medailí.

Nahoře zleva: František Vilímek, Matěj Petrovič, Michal Marek, Tadeáš Vávra, Petr Ehrlich Dole zleva: Klára Mydlilová, Sofie Schwarzová, Adéla Dobiášová, Lucie Österreicherová

 

Jako další už nás čekala mixová kvalifikace pro jižní region České republiky. Před ní jsme se ještě sešli na soustředění v sobotu 9.12. 2018. Soustředění proběhlo pod vedením Jiřího Svatoše a probrali jsme nejrůznější taktiky, hodně si zahráli a druhý den také oslavili výročí 25 let 3SB, které pro nás připravila Anna Zvěřinová.

Oslavy 25 let 3SB

Nyní už k samotné kvalifikaci. Mixová regionální kvalifikace se konala v Písku a to 15.-16.12 2018. Postavili jsme bez problému 3 týmy a měli jsme vysoká očekávání. Po sobotních bojích bylo jisté, že jak A i B si zahrají o postup do 1. ligy, zatímco naše Céčko, složené z pár zkušenějších hráčů a jinak úplných nováčků, má šanci se dostat do ligy 2. V neděli v semifinále, kdy hrálo naše A proti B se bohužel rozhodlo, že B tým si tentokrát zahraje ligu 2., a to i společně s Céčkem. Tým A potvrdil roli jasných favoritů turnaje a postoupil do 1. ligy z prvního místa. Nyní jsme už netrpělivě vyhlíželi halové mistrovství.

Všechny tři týmy na halové kvalifikaci v Písku

Těsně před Vánocemi jsme se také sešli na tradiční 3SBesídce a později jsme společně také oslavili Silvestra.

Halové mistrovství České republiky se jako už tradičně konalo v Plzni (24.-25.1. 2019). Zatímco Céčko přijelo sbírat zkušenosti, B tým si přijel pro přímý postup do první ligy a Áčko upíralo zrak na nejvyšší stupínek vítězů. Přestože se Céčko umístilo až na 12. – posledním místě, měli hráči velmi pozitivní dojmy z turnaje, protože se hodně naučili. Béčko nakonec podlehlo až v semifinále Atrucu A, kterým zřejmě sedla domácí půda, nakonec si odvezli 4. místo a cenu Spirit of the game. Áčko narazilo na první větší výzvu až v semifinále, kdy sehrálo skvělý spiritový zápas se žďárskými Chupacabras a pak po velmi vyrovnaném zápase ve finále s Durangou a universe pointu o 2 turnoverech vybojovalo 1. místo a titul halových mistrů České republiky společně s 2. místem ve spiritu.

Nahoře zleva: Tadeáš Vávra, Vojtěch Sládek, Pavel Pelikán, Michal Marek, Martin Lipert, Matěj Vilímek Dole zleva: Ráchel Tošnerová, Tereza Burešová, Eliška Zikešová Ležící: Sofie Schwarzová Chybí: Anna Dvořáková

Po náležité oslavě jsme se už začali soustředit na námi oblíbenou trávu a přešli zpátky ven. Po týdnech trénování jsme se sešli na mixovém soustředění 6.4. 2019. Proběhlo taktické rozebrání a hodně hraní, aby si na sebe naše Béčko zvyklo, protože je čekala mixová kvalifikace.

Samotná mixová kvalifikace se uskutečnila opět v Písku 13.-14.4. 2019. Přes extrémní počasí Béčko zahrálo velmi kvalitně, ale jen o kousek se do první ligy nevešlo. Opět nabrali spoustu zkušeností a celý víkend panovala dobrá nálada podpořená fanděním a pomáháním kluků a holek z Áčka, kteří se přijeli podívat. Mixová kvalifikace byl také první turnaj, kde jsme si zahráli v nových dresech!

Nahoře zleva: Filip Lexa, František Vilímek, Matěj Knopp, Tomáš Kouba, Jan Ondráček, Michal Čutka, Ondřej Petričák Dole zleva: Kateřina Vyhnalová, Lenka Krausová, Adéla Dobiášová, Helena Jindrová, Markéta Placerová, Henrietta Ottová, Denisa Havlová

V Malšicích nám to jde. I to se potvrdilo na mixovém mistrovství, které se konalo 2.-3.6. 2019. Béčko si zahrálo 2. ligu v nedalekých Sudoměřicích. Celý víkend se snažili urvat co nejlepší umístění a hráli velice vyrovnané zápasy i přes absenci některých zkušenějších hráčů. Pro mnoho nováčků byl tento turnaj také příležitost vyzkoušet si různé herní pozice, převzít větší zodpovědnost za hru a vypilovat rozhodování v těžkých herních situacích. Áčko celý víkend ani jednou nezaváhalo a po těsnějším finále s pražskými Prague Devils si odvážejí zlaté medaile a cenu Spirit of the game! Po 4 letech jsme tedy znovu stanuli na nejvyšší příčce českého mixu, a to hned dvakrát za jednu sezónu.

Oba dva mixové týmy. A-tým v červených dresech, B-tým v modrých

Přestože nás nyní čekala převážně oddělená část sezóny, 3SB hráči a hráčky se ještě zúčastnili reprezentačních akcí a mám ohromnou radost, že jsme měli zástupce nejen v reprezentacích U20 a U17 Men/Women, ale také mixu právě na Evropském juniorském mistrovství juniorů do dvaceti let, na Mistrovství světa juniorů do 24 let a chvilku předtím i na EUC!

Zakončili jsme sezónu plážovým mistrovstvím České republiky v Plzni (3.-4.8.2019), kam jsme vyrazili pod vedením Anny Zvěřinové. Víkend jsme si moc užili a i přes fakt, že většina z nás hrála plážový turnaj poprvé, skončili jsme v TOP5.

Nahoře zleva: Štěpán Kříž, Filip Kupka, Matěj Knopp, Michal Marek, Jan Ondráček, Štěpán Kupka, Jiří Svatoš, Pavel Štěch Dole zleva: Jana Šromová, Helena Jindrová, Adéla Dobiášová, Denisa Havlová, Marie Volková, Lenka Krausová, Anna Zvěřinová

Tolik ke shrnutí celé sezóny, jsem moc rád, že jsem měl příležitost dělat kapitána a také vím, že pro příští rok mám hodně co zlepšovat. Budu se těšit na stejné, ne-li lepší výkony i příští rok a díky všem z týmu za spolupráci, byla to neskutečná jízda.

Napsal Míša, zpracoval Vilma

 

  • Vilma 12.11.2019 at 16:28

    Skvělej kapitán!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *