Kapitánské ohlédnutí za sezónou – WOMEN

Ahoj, já jsem Anička a i já jsem si pro vás připravila ohlédnutí za celým rokem.

Naše skvělá, šílená, překrásná, zatraceně dlouhá a úspěšná sezóna 2018/19 nám skončila a stalo se toho neuvěřitelně moc. Tak se na to pojďme společně podívat!

ŘÍJEN 2018

Minulou outdoor sezónu, kdy ještě kapitánovala Janča, jsme jako 3SB women zakončily na evropském plážovém mistrovství klubů (EBUCC) v Castelldefels. Pláž ještě není úplně náš šálek čaje, kde bychom hrály tak skvěle jako vždycky, ale celý turnaj jsme si užily v dovolenkovém duchu. Odměnou celého turnaje nám byla cena Spirit of the game. Tenkrát před rokem jsem ještě netušila, že se do plážového ultimate dá zamilovat, to jsem zjistila až letos na erasmu ve Valencii.

LISTOPAD 2018

Teď už hurá na off-season posilování a taky na halovou sezónu. Prvním naším women halovým turnájkem byla jednodenní PD hala. Sešlo se nás celkem 7, z toho dvě nové nadějné hvězdy Denča s Kačenkou.

Spoustu z nás se přihlásilo do různých reprezentací (women, mixed, junioři a juniorky U17 a U20, mixed U24) a připravovalo se celý rok s národním týmem na týdenní mistrovství v létě.

 

LEDEN 2019

Dalším naším turnajem byla na konci ledna Prague Winter, kde jsme se už sehrávaly na halové mistrovství ČR, které nás čekalo na konci února. Na Prague Winter jsme měly příležitost se utkat se zahraničními týmy. Jak už je naším zvykem, probojovaly jsme se do finále se samými výhrami a jen jednou prohrou s naším oblíbeným týmem Cosmo. To jsme ještě netušily, že takových těsných zápasů s Cosmo bude tento rok více. Finále jsme hrály s Velkou Moravou, kterou jsme dokázaly porazit. Z turnaje jsme si odvezly naší první trofej z PW.

ÚNOR 2019

První víkend v únoru se naše 3Sbeauties B vydaly na kvalifikaci do Jindřichova Hradce pod vedením kapitánky Henrietty Ottové, pro kterou bylo kapitánování premiérou a zároveň celý turnaj i organizovala. Na turnaj se vydalo 9 statečných, ovšem do neděle to dotáhlo bohužel jen 7 hráček. Holky podaly skvělé výkony, ale na postup do první ligy to bohužel ještě nestačilo.

Kvalifikace se našim béčkům tolik nevyvedla a naši zástupci v 1. lize jsou tedy pouze 3SB A v obou kategoriích (open/women). Ale protože jsme si z Brna chtěly odvézt medaile, tak jsme se druhý víkend v únoru všichni pilně soustředili.

Na konci února jsme se staly halovými mistryněmi ČR. Stejně tak i naši kluci v kategorii open.

Halovou sezónu 2019 tak vyhrálo ve všech kategoriích 3SB.

Nahoře zleva: Sarah Tošnerová, Ráchel Tošnerová, Anna Zvěřinová, Eliška Zikešová, Sofie Schwarzová Dole zleva: Marie Volková, Adéla Dobiášová, Aneta Vejdová, Anna Dvořáková, Tereza Burešová

 

KVĚTEN 2019

Kromě české ligy hrajeme jako 3SB women i evropskou ligu, která má celkem 2 kvalifikace a jedno velké evropské finále. Jsou to celkem 3 turnaje. První kolo kvalifikace evropské ligy proběhlo v květnu v Šardicích. Už potřetí se nám podařilo projít prvním kolem evropské ligy EUCR-Q. Poslední finálový zápas se slovinským týmem Cosmo plný rybiček, dlouhých hodů a neustálého přetahování se o skóre bohužel skončil naší prohrou v universe pointu. Z druhého místa jsme se kvalifikovaly na druhé kolo evropské ligy EUCR-E do Trnavy, které se koná na konci srpna.

Nahoře zleva: Sarah Tošnerová, Aneta Vejdová, Michaela Dorovínová, Eliška Míková, Helena Jindrová, Marie Volková, Eliška Zikešová, Sofie Schwarzová, Anna Zvěřinová, Jitka Řehořová Dole zleva: Anna Dvořáková, Tereza Tichá, Tereza Burešová, Denisa Havlová, Klára Mydlilová, Kristýna Tlustá, Markéta Placerová, Kateřina Vyhnalová, Ráchel Tošnerová

 

ČERVEN 2019

Druhý červnový víkend naše mladé a nadějné juniorky hrály na juniorském mistrovství, odkud si odvezly 4.místo.

ČERVENEC 2019

Červenec byl plný reprezentačních akcí. První týden nás na EUC v maďarském Győr v ženském národním týmu reprezentovalo celkem 5 hráček: Tereza Burešová, Anna Dvořáková, Ráchel Tošnerová, Sarah Tošnerová a Eliška Zikešová. V mixovém týmu nás reprezentovala Anna Zvěřinová. Malvína Voclová hrála na EUC za mixový švýcarský národní tým. Holky se na turnaj poctivě připravovaly a před samotným EUC v březnu hrály na přípravném turnaji Bologna Invite a v červnu na Windmillu. Ráša se Sárou kapitánovaly ženský národní tým, který pro těšně prohraném zápase ve čtvrtfinále, nakonec skončil na 9. místě z 16. evropských týmů.

Třetí červencový týden nás jako 3SBeauties v Heidelbergu na WU24, světovém mistrovství národů ve věku do 24 let, reprezentovala Anna Dvořáková.  Národní U24 mixový tým se umístil 9. z celkem 21. světových týmů.

Co důležitého ještě bylo v červenci? Nesmíme zapomenout na náš turnaj Princess Cup, který organizujeme v Českých Budějovicích a který jsme si i letos užily.

SRPEN 2019

Pak se v srpnu konalo EYUC 2019, evropské juniorské mistrovství, kde jsme měly celkem 7 hráček a 2 trenérky. Helena Jidrová, Marie Volková, Lucie Österreichová a Sofie Schwarzová nás reprezentovaly za juniorky U20. Klára Mydlilová hrála za mixový juniorský tým U20. Denisa Havlová a Kateřina Vyhnalová hrály za juniorky U17. Ráchel Tošnerová coachovala juniorky U20 a Jana Šromová mixový juniorský tým U20.

Juniorky U17 se staly mistryněmi Evropy v kategorii U17 women. Veliký úspěch! My jsme tam měly naše 3SBeauties Kačenku a Denču.

Naše hvězda Sarah se přihlásila do EUROSTARS a byla součástí týmu složeného z 16 nejlepších evropských hráček. Odletěla nám v srpnu do USA a vyhrála tam Americus Pro Cup 2019.

Na konci srpna nás čekalo druhé kolo evropské ligy, které jsme věděly, že nebude jednoduché, protože nám chybělo pár našich zkušenějších hráček. Naopak jsme měly Terku Havelcovou z TM, kterou jsme si vybraly jako pick-up. Hrála s námi v Trnavě poprvé. Nejtěžší pro nás bylo semifinále s Troubles, které jsme o hodně prohrávaly, avšak nakonec se nám ho podařilo v universe pointu vyhrát…to my umíme ty universe pointy. Až teda na Cosmo. Finále, které jsme měly hrát s Cosmo, se pak už nehrálo kvůli špatnému počasí, přenesl se náš výsledek ze finálového zápasu ze Šardic, kdy jsme s Cosmo prohrály v universe pointu. Postoupily jsme tak z druhého místa na finále evropské ligy do Caorle. JUHŮ! Mamma mia! Bella ciao. Felicità.

Nahoře zleva: Ráchel Tošnerová, Jana Šromová, Anna Dvořáková, Lucie Österreicherová, Eliška Zikešová, Aneta Vejdová, Denisa Havlová, Klára Mydlilová, Helena Jindrová Dole zleva: Tereza Havelcová, Lenka Krausová, Anna Zvěřinová, Tereza Burešová, Marie Volková, Adéla Dobiášová, Henrietta Ottová, Tereza Tichá

 

ZÁŘÍ 2019

Naše béčko se vydalo na kvalifikaci do Dobrušky. Holky v sobotu obsadily druhé místo ve skupině, ale pak se po prohraném čtvrtfinále propadly na spodní příčky. Kapitánování si zde vyzkoušela Eliška. Naše nové tváře: Ivetka a Léňa. Ivetka z ČAGu začala letos trénovat. Basketbalistka Léňa trénuje ve Žďáru a všimly jsme si ji, že je moc šikovná, tak se k nám přidala na kvalifikaci a na MČR. Na fotce je naše nejmladší hráčka Hermínka (12) a také Maruška, která se po roční pauze zase plánuje vrátit k frisbee.

Nahoře zleva: Iveta Vlasáková, Denisa Havlová, Klára Mydlilová, Marie Dvořáková, Lenka Krausová, Henrietta Ottová Dole zleva: Hermína Ottová, Kateřina Vyhnalová, Klára Lipertová, Lenka Slavíková, Lucie Österreicherová, Eliška Zikešová

Holky se nekvalifikovaly na MČR. Mohla jsem přepsat 6 hráček z béčka na soupisku áčka, které s námi pak hrály na MČR 2019.

Na MČR jsme vyhrály všechny zápasy a nejtěžší a nejvyrovnanější zápas byl s Východním Blokem, 15:12. Finále s FUJ skončilo 15:9 a my se tak staly mistryněmi 2019! Stejně tak jako naši kluci.

Vrcholem naší sezóny bylo EUCF v Caorle, kde jsme měly jako pick-up Kikču Tlustou, která s námi už ale hraje déle. Dále Terku Havelcovou z TM, která s námi letos hrála evropskou ligu poprvé. Myslím, že jsme předvedly skvělý výkon na to, že jsme měly pár hráček, které přijely do Caorle už zraněné. Oproti minulému roku se hodně zvedla naše obranná lajna i útočná lajna. Každá z nás za ten rok udělala veliký herní pokrok, bylo to znát na všech zápasech, které jsme vyhrály, anebo hrály velmi vyrovnaně. S letošními finalistkami Cosmic Girls a CUSB jsme hrály dva těsné zápasy, které skončily nakonec 15:13. Zápas proti Iceni skončil naší prohrou 15:12, ale když si vzpomenu na to, jak těžký soupeř to pro nás byl ještě před rokem, tak jsem na nás moc pyšná. Opravdu na každou z vás! Těším se, že teď všechny šlápneme do off-season, a pak budeme ještě lepší na evropské scéně. Letos jsme si z evropského finále klubů v Caorle odvezly opět 9.místo, což znamená že patříme mezi 10 nejlepších evropských týmů.

Nahoře zleva: Sofie Schwarzová, Denisa Havlová, Marie Volková, Lenka Krausová, Aneta Vejdová, Sarah Tošnerová, Helena Jindrová, Lucie Österreicherová, Anna Zvěřinová, Adéla Dobiášová Dole zleva: Ráchel Tošnerová, Tereza Burešová, Jana Šromová, Kristýna Tlustá, Anna Dvořáková, Eliška Zikešová, Malvína Voclová, Tereza Havelcová, Tereza Tichá

Napsala Anička, zpracoval Vilma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *