Malšice – jak 3SB zvládli zimní přípravu?

WOMEN A

Zleva: Aurora Lesnik, Urša Jakopin, Aneta Vejdová, Sofie Schwarzová, Eliška Zikešová, Adéla Tobiášová, Jana Šromová (C), Anna Zvěřinová, Anna Dvořáková, Tereza Burešová, Sarah Tošnerová, Adéla Hodianková, Kristýna Jandová, Anežka Kupková, Jitka Řehořová, Henrietta Ottová, Markéta Placerová, Ráchel Tošnerová, Eliška Míková, Barbora Hajná, Alžběta Prüherová, Helena JIndrová, Michaela Dorovínová, Klára Mydlilová, Hermiona Ottová

Po pátém místě na HMČR jsem na 1. venkovní kvalifikaci v Malšicích jela trochu nervózní. Čekaly nás čtyři 80-ti minutové zápasy s nejlepšími týmy. Nám ze Slovinska přijely 2 hráčky, se kterými jsme loni odehrály evropskou ligu. Díky nim jsme měly i přes zranění dostatek hráček na 2 týmy a mohly dát samostatný prostor novějším holkám.

Cílem A týmu bylo sehrát se před evropskou ligou. Rozhodně jsme jej splnily. Všechny zápasy jsme začínaly naplno a rychle si vytvořily náskok. V druhých poločasech jsme občas mívaly krizi, když jsme se při velkém rozdílu ve skóre přestaly soustředit. Naštěstí jsme si rozdíl udržely, a v klidu zakončily zápas výhrou. Spiritově byly všechny zápasy v pořádku, mně osobně se nejvíce líbil zápas s PD.

Z turnaje odjíždím nadšená nejen z výsledku. Jsem hrdá na všechny naše hráčky a těším se na venkovní sezónu, která teprve začíná.

napsala Janča (C)

OPEN

Zleva: Jiří Svatoš, Jan Ondráček, Matěj Štětka, Vojtěch Sládek, Matěj Knopp, Pavel Štěch, Petr Ehrlich, Pavel Pelikán (C), Filip Kupka, Vojtěch Joska, Tadeáš Vávra, Matěj Vilímek, Tomáš Kouba, Michal Marek, František Vilímek

V sobotu nás čekali tři těžké zápasy. Venkovní sezonu jsme začali proti obhájcům titulu FUJ A. Zápas byl od začátku vyrovnaný a žádný z týmů neměl převahu. Nakonec jsme zvítězili 15:13, rozhodl začátek druhého poločasu, kdy se nám povedlo odskočit o dva body a to se do konce zápasu již nezměnilo. V druhém zápase jsme vyzvali PD a zápas to byl opět velmi vyrovnaný, opět se podařilo po poločase vytvořit tentokrát jednobodový náskok, a poslední bod dokázala obrana ubránit a donést a tak jsme brali výhru 13:11. Poslední sobotní zápas nás čekal loni bronzový Yellow Blok. Začátek zápasu se podařil obranné lajně, která hned prvním bod donesla break a druhý také proti větru. Útok šlapal velmi pěkně a konečné skóre bylo 15:12.

Nedělní ráno nás čekali TM, poslední z pražských týmů. Začátek zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení, nedokázali jsme najít recept na zónovou obranu soupeře. V poločase jsme prohrávali 8:3. V druhé části zápasu se naše hra zvedla, útok přestal chybovat a obrana postupně stupňovala tlak. Zde je nutné zmínit, že útok po vydřeném turnoveru byl jistý a nedali jsme šanci útočné sedmičce soupeře vzít si disk zpět. Hra dospěla do UP, kde náš útok donesl proti větru – 14:13. Poslední zápas víkendu byl proti Písku, který nebyl v nejsilnější sestavě. Především mladší hráčí 3sb se prezentovali skvělým výkonem a vybojovali výhru 15:2.

Z kvalifikace si tak odvážíme 1. místo a dobrý pocit, že směřujeme správným směrem. Práce je před námi ještě mnoho. Třešničkou na dortu se pro nás stalo prvenství v SOTG.

napsal Peli (C)

WOMEN B

Díky stále narůstající základně mohly tentokrát 3sbeauties i na venkovní kvalifikaci postavit B tým složený z budoucích hvězd. Protože všechny dlouholeté hráčky bojovaly v A, všechna zodpovědnost ležela na nezkušených začátečních. Z lajny ale podporovala a radila Sarah Tošnerová a i její zásluhou neodjelo B s nulou na kontě. Naopak ve spiritu bylo dokonce třetí, nasbíralo nepočítaně cenných zkušeností a těší se, jak za pár let bude moct směle konkurovat Áčku!

napsala Heny

Veškeré výsledky lze dohledat zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *