Windmill Windup a 3SB

WOMEN

Ve dnech 22.-24.6. 2018 se v Amsterdamu konal již 14. ročník prestižního turnaje Windmill Windup. Jako 3SB jsme nemohli na takové události chybět a naši hráči a hráčky zde sbírali cenné zkušenosti. Holky byly součástí české ženské reprezentace , pro kterou byl Windmill první z přípravných turnajů na ME v příštím roce.
V pátek ráno nastoupily „Český buchty“ proti favorizovanému francouzskému týmu YAKA. Byl to vůbec první zápas v této sestavě a skončil prohrou našeho týmu 15:7. Následovaly zápasy proti národnímu týmu Slovenska (výhra 15:5) a dále proti švýcarskému týmu FABulous, ve kterém se proti české reprezentaci postavila jedna z hráček 3SB Mája Voclová. Záspas to byl velmi těsný – jak shrnula Ráchel Tošnerová ve spirit kolečku: “ Byl to zápas o jednu Malvínu.“ Konečné skóre dopadlo ve prospěch Švýcarek, pro které byl Windmill přípravným turnajem na WUCC v Ohiu. V posledním utkání dne potkaly Češky Irky Dublin Gravity, které si svou neohroženou hrou a odvážnými hody zasloužily vítězství 15:10.
V sobotu holky čekaly 3 zápasy. Hned ráno s rakouským týmem Mantis. Zápas skončil 15:5 naší prohrou, holky ale neztrácely hlavu a sebevědomě nastoupily do dalšího zápasu, tentokrát proti dračicím z Dánska Ultimate Dragons, které porazily 15:7. Poslední sobotní zápas se český holky utkaly s teplokrevnými protihráčkami z Triple Mamasitas, které porazily 15:13 a tím získaly třetí výhru.
V neděli čekal holky poslední zápas s ruským týmem Southwest, ve kterém holky hodně bojovaly, ale na protihráčky z východu bohužel nestačily a turnaj zakončily prohrou 15:9, což je posunulo na 12. příčku.
28.6.2018 napsal Květák
Pozn.: Za českou reprezentaci se na Windmill vydaly tyto 3SB hráčky – Jana Šromová, Ráchel Tošnerová, Tereza Burešová, Anna Dvořáková, Anna Zvěřinová, Aneta Vejdová a Eliška Zikešová.

OPEN

I část kluků ze 3SB se letos vydala na jeden z nejprestižnějších evropských turnajů Windmill Windup. Pro některé borce to byla první zkušenost s Amsterdamským turnajem, zatímco jiní si zde zahráli už v předchozích letech. Stejně jako dříve byl tento turnaj zařazen mezi přípravné turnaje na evropskou ligu, a proto jsme i na tomto turnaji hráli s pražským týmem FUJ.

Páteční zápasy se nám vydařily podle našich představ. V prvním zápase proti španělským COCKtail jsme zvítězili a díky vysoké výhře jsme se v tzv. Swiss draw* posunuli do první pětky.
Ve druhém zápase jsme narazili na švýcarský celek a loňské finalisty Freespeed. V tomto zápase jsme opět dokázali těžkého soupeře porazit, když se nám ke konci zápasu podařilo dát několik breaků.

Ve třetí zápase jsme vyzvali francouzské Iznogood. Zápas jsme nezačali nejlépe a hned zezačátku prohrávali o několik bodů. Tuto ztrátu jsme ale dokázali dohnat a soupeře pak k ničemu už nepustit. V posledním pátečním zápase se nám postavili britští Chevron Action Flash, se kterými jsme svedli krásnou, spiritovou a vyrovnanou bitvu, ze které jsme vyšli po universe pointu jako vítězové.

Sobotní den už tak povedený nebyl. První zápas pražští FUJ sehráli s velkým rivalem CUSB La Fotta. Přes vydařený začátek FUJů se však pozdějším finalistům podařilo zvítězit 15-12.
Ve čtvrtfinále jsme opět narazili na britský Chevron, kterému se přes opět velmi vyrovnanou bitvu podařilo zvítězit a poslat FUJ o boje o 5-8. místo. V dalším zápase jsme se opět setkali se známým soupeřem se švýcarskými Freespeed. Ti se dokázali přes prohru ve čtvrtfinále přenést lépe než pražský celek a podle toho to vypadalo i na hřišti.

Naše třetí prohra na turnaji znamenala boj o 7. místo proti týmu z Dublinu – Ranelagh. Ani poslední zápas v sychravém Nizozemsku pro nás nebyl nejlepší. Přestože se nám podařilo dotáhnout ztrátu z prvního poločasu, prohráli jsme tentokrát v universe pointu a domů si odvezli, kromě velkých zkušeností, 8. místo.

FUJ – COCKtail 14:7
FUJ – Freespeed 15:12
FUJ – Iznogood 15:7
FUJ – Chevron Action Flash 15:14
FUJ – CUSB La Fotta 12:15
FUJ – Chevron Action Flash 13:15
FUJ – Freespeed 12:14
FUJ – Ranelagh 14:15

Za FUJ hráli z 3SB tito hráči : Pavel „Peli“ Pelikán, Jiří Svatoš, Vojta „Pepíno“ Sládek, Matěj Štětka, Matěj „Hop“ Knopp, Matěj „Vilma“ Vilímek

*Swiss draw:
Princip švýcarského systému spočívá v rozdělení týmů tak, aby proti sobě v každém kole hráli stejně nebo alespoň co nejpodobněji kvalitní týmy z předchozích kol.

11.9.2018 napsal Vilma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *